Oblastní přebor U13 – postupy na MČR

19. 11. 2017

V den státního svátku 17.listopadu v hale pražské Astry  svedli naši mladí hráči boje o postupy na vrchol sezóny v kategorii U13 – Mistrovství ČR. Hned první disciplína (smíšená čtyřhra) ukázala výkonnostní vzestup řady z nich. Nejlépe si vedl Adam Král s Klárou Klímovou, kteří jako nasazené dvojky turnaje prošli pavoukem do finále, kde si celkem s přehledem poradili s proseckým favoritem disciplíny – dvojicí Rákosník/Nachtmanová. Adam tak zkompletoval svoji účast na MČR ve všech disciplínách (dvouhru a čtyřhru měl zajištěnu již z postavení na žebříčku).

Ve dvouhrách jsme trochu očekávali finálovou účast od Helči Chvalové a Milana Kováře. Ani jeden bohužel nedotáhl své semifinále  do vítězného konce i přesto, že  soupeř nebyl herně lepší. Z Astry si tak oba odvážejí  bronzovou medaili. Nicméně  jsme v této disciplíně  zaznamenali řadu dílčích dobrých výsledků  od ostatních hráčů, na kterých je třeba stavět další přípravu.

Ve čtyřhře dívek bylo finále  soubojem radotínských hráček. Dvojčata Adéla a Klára Klímové v něm nastoupila proti  další hráčce našeho oddílu Lucce  Vyšehradském, která se pro tento turnaj dala dohromady  s prosecku J.Flusserovou. Adéla s Klárou svůj lepší výkon podaly už v semifinále proti silným soupeřkám z Astry a tak z vítěství se nakonec radovala Lucka s Janou.  Všechny účastnice finále ale mají díky nominačním kritériím účast na MČR zajištěnou.

Poslední z disciplín – čtyřhra chlapců- nám přinesla radost v podobě vítězství Jonáše Marka s Jardou Karbanem. Zcela neočekávaně prošli turnajem až do finále,  kde zvláště Jonáš předvedl bezchybnou a útočnou hru ze zadní části kurtu a jako nejmladší i nejmenší hráč na kurtě dominoval. Jarda ho i přes  dlouhé tréninkové manko zaviněné vážnou chorobou  dobře doplnil a kluci se tak mohli radovat ze svého prvního velkého vítězství a z účasti na MČR.

Na MČR U13 tak bude o medaile bojovat početná skupina našich hráčů:

Petr Hnilica, Adam Král, Tomáš Bláha, Milan Kovář, Jonáš Marek, Jarda Karban

Helča Chvalová, Barča Bursová, Adéla a Klára Klímovi, Lucka Vyšehradská