2. kolo extraligy – ,,Áčko“ zvítězilo pouze v sobotu

5. 12. 2017

O víkendu 2. a 3. prosince byly odehrány zápasy 2. kola extraligy ČR v soutěži družstev. Tým Sokolu Meteoru si z víkendu odváží pouze poloviční spokojenost. V sobotu svůj zápas s přehledem zvládl poměrem 7:1, nedělní bohužel dopadl v jeho neprospěch poměrem 2:6.

V sobotu se tým SoMetRadu střetl s družstvem Montas Hradec Králové na domácí půdě. Obvyklá Vinořská hala byla ale vyměněna za krásný resort v Benicích. Pro hráče tak bylo připraveno nejen příjemné prostředí pro průběh utkání, ale také občerstvení a pozápasové wellness. Samotné utkání probíhalo pod kontrolou týmu meteoru, kdy soupeř ukořistil bod pouze z dámské čtyřhry.

Neděle už takto růžová nebyla. Odvěký soupeř z Benátek neponechal nic náhodě a nastoupil v maximální možné síle. Díky neobvyklému pořadí zápasů Meteor prohrával již v první polovině utkání 4:0, kdy se ani jednomu s meteorských párů nepodařilo benátecké hráče přehrát. Druhá část byla o poznání napínavější, kde rozhodovaly koncovky setů. K vidění byl badminton evropské úrovně, které lahodil nejednomu z badmintonových fanoušků. Meteoru se však podařilo získat pouze dva body (Rogalski, Mikkella) a odvezl si tak z Benátek porážku 6:2.