MČR U13 Liberec – dvě broznové medaile

11. 12. 2017

Poslední ze seriálu mládežnických republikových mistrovství se konalo o víkendu. Nejmladší kategorie U13 přijela bojovat o cenné kovy do zasněženého Liberce.

Jako oddíl jsme měli naprosto nejpočetnější účast v podobě 11ti hráčů.   Oddíl reprezentovali:

Bára Bursová, Helča Chvalová, Adéla Klímová, Klára Klímová, Lucka Vyšehradská 

Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Adam Král, Milan Kovář, Jára Karban, Jonáš Marek

Už jen to,že se z nabité pražské oblasti do Liberce kvalifikovalo 6 kluků a 5 děvčat je určitě potěšující. Na druhou stranu je potřeba říci, že při takovéto účati jsme možná očekáváli o malinko lepší výsledky, i přesto, že kromě Petra Hnilici všichni hráči byli na Mistrovství poprvé. Z tohoto pohledu můžeme hodnotit turnaj pozitivně. Dobře si hráči vedli v párových disciplínách, kde dosáhli prakticky na svá maxima. Nejlépe se dařilo Petru Hnilicovi,který si z Liberce si dvě bronzové medaile v mixu a společně s Tomášem Bláhou v deblu.

Pěkného umístění dosáhla dvojčata Adéla a Klára Klímové a Lucka Vyšehradská ( s K.Nachtmannovou z Proseka), když se děvčata  probojovala do čtvrtfinále ve čtyřhře.

Nicméně zklamání přinesla dvouhra chlapců. Tři naši kluci byli svým postavením mezi nejlepší osmičkou hráčkou určitě řazeni k těm, kdo by mohl bojovat o medaile. Bohužel ani jeden nepodal výkon, který by je opravnoval myslet na boj o medaile. Všichni prohráli hned svá první utkání se soupeři, kteří jistě byli k poražení.

A tak jediné vítězství ve dvouhrách si připsala zdaleka nejmladší účastnice celého turnaje , teprve příští měsíc jedenáctiletá Bára Bursová. V prvním kole porazila Z.Kočovou z Tábora. Ve druhém  bohužel narazila na jedničku turnaje V. Novákovou, která svou tělesnou konstitucí spíše odpovídá hráčce minimálně o kategorii výše. Bára nicméně prokázala bojovnost a i v takovém utkání se prala o každý bod.

Za dobré výkony je potřeba pochválit i ostatní hráče, některým nepřál los, jiní trochu doplatili na neznalost podobných turnajů.  Dobrý výkon určitě předvedli Jonáš s Járou v deblu a Helča se svojí partačkou v deblu Janou Flusserovou. Zejména  Jára po dvouměsíční herní pauze zaviněné vážnými zdravotními problémy ukázal společně s Jonášem velký potenciál do dalšího roku.

Určitě si hráči uvědomili, že k medailím je cesta dlouhá a bez řádného tréninku a disciplíny se k nim těžko budou dostávat. Věřím, že účast a atmosféra Mistrovství všechny pozitivně naladila a do dalšího roku pujdou s předsevzetím pracovat na sobě, aby i v následnujícím roce měli možnost startovat na podobných turnajích.