Pražské přebory

18. 12. 2017

Mladí hráči našeho oddílu dominovali na Přeborech Prahy. V kategoriích U13, U15 a U17  vybojovali o víkendu celkem 6  titulů Přeborníka Prahy a dále více než dest dalších medailí.   Díky nim jsme se tak stali se nejúspěšnějším oddílem v letošním účtování mezi pražskými oddíly. A to ještě chyběly dvě naše nejlepší hráčky Katka Mikelová a Ema Staňková z důvodu zranění, které by určitě do sbírky medailí přidaly další.

Mezi nejmladšími hráči si nejlépe vedl Tomáš Bláha, který vyhrál všechny kategorie U13 – dvouhru, debl s Milanem Kovářem a mix s Bárou Bursovou.   Téměř stejnou sbírku  si odvezla ze Štěrbohol Bára Bursová. Jen ke dvěma zlatým v párech – mix s Tomášem a debl s K. Nachtmannovou , ve dvouhře přidala stříbro.   Tři bronzové medaile získal Jára Karban, což je obdivuhodné, když si uvědomíme , že se  ještě před pár tydny  nevědělo, zda bude vůbec letos moci sportovat.

V kategorii U15 se stal dvojnásobným přeborníkem Dan Furst. Zvítězil  v singlu, když porazil dalšího našeho hráče Petra Nejedlého. Kluci společně pak vyhráli čtyřhru. Zde si velmi dobře vedl Adam Král, který obsadil třetí místo ve dvouhře, byt ještě patří do kategorie U13

Petr Nejedlý si vše vynahradil v kategorii U17.  Zde, možná trochu překvapivě pro většinu přítomných, si poradil se všemi favority včetně nasazené jedničky V. Erhartem a zaslouženě si vybojoval titul Přeborníka Prahy U17.

Všichni, kteřá se turnajů zúčastnili bojovali a byl vidět další posun ve výkonnosti.

Přehled medailí:

Přeborník Prahy – 1.místo: 

U13

Tomáš Bláha -dvouhra,  Bára Bursová/Tomáš Bláha –  mix, Tomáš Bláha/Milan Kovář – debl, Bára Bursová/Karolína Nachtmannová -Prosek –  debl

U15

Dan Furst – dvouhra,  Dan Furst/Petr Nejedlý – debl

U17

Petr Nejedlý – dvouhra

Další medaili získale:

Stříbro:

U13     singl:  Bára Bursová ,       debl: Helča Chvalová

U 15    debl: Vojta Franta /Tomáš Bláha, Bára Johnová

Bronz: 

U13   singl: Milan Kovář, Jára Karban Jára Karba/Ella Knaislová

mix:  Milan Kovář/Adéla, Klímová

debl: Jára Karban/Jonáš Marek – debl,  Ella Knaislová/Lucka Vyšehradská

U15   singl: Adam Král,   mix: Vojta Franta

U17   debl:  Tomáš Patera/Matouš Listopad, Petr Nejedlý/David Bhuiyan, Kája Melíšková/Bára Johnová

 

Kromě těchto turnajů proběhl v Liberci tradiční Vánoční turnaj. Zde si dobře vedl Petr Hnilica –  získal dvě stříbrné medaile. Druhé místo obsadili též Petra Kropáčová s Luckou Sommerovou ve čtyřhře.

Fotky z turnajů –  http://majahape.rajce.idnes.cz/Prebory_Prahy_2017/