Matěj Hubáček ukončil mládežnickou kategorii dvěma zlaty

7. 1. 2018

Netradičně na začátku ledna se konalo Mistrovství Republiky kategorie U19. A úspěšně si na něm vedl MAtěj Hubáček, který potvrdil pozici párové jedničky v této věkové kategorii. Zakončil tak mládežnickou, úspěšnou, část své kariery, kterou převážně prožil u trenéra Michala Turoně a za velké podpory svého staršího bratra.

V  mixu se svojí stálou mixovou partnerkou Bertou Ausbergerovou prošli turnajem vcelku bez problémů. Jediný set ztratili ve čtvrfinále s párem Kulíšek/Němcová.  Finálové utkaní přineslo dramatický druhý set , skore 28:26 dopadlo  nakonec ve prospěch Matěje s Bertou.

V deblu se Matěj dal dohromady s Vojtou Lapáčkem a jako nenanasazení museli nastoupit už od prvního kola.Postupně vyřadili nasazené dvojice a ve finále se utkali s reprezentačním párem U 17 Janoštík/Švejda. Nenechali nic náhodě, a  i když v prvním setu jim soupeři zdatně vzdoroval, nakonec ve dvou setech zvitězili.

Mistrovství se dála zúčastnili Jonatán Šercl, Tomáš Panocha, Adam Bhuiyan a Katka Mikelová. Kluci zahráli to, na co mají. Katka se vrací po zranění vazů , když naposledy hrála na začátku prosince a v současnosti ještě rehabilituje. Takže do Mostu jela s cílem lehce vyzkoušet , co noha vydrží. Noha je v pořádku. a tak se Katka může pustit znova do tréninku, aby byla do další části sezony co nejdříve opět v plné formě.

Matějovi gratulujeme a přejeme hodně badmintonových úspěchů v dospělácké  kategorii.

 

Výsledky na:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/drawmatches.aspx?id=5E57B58F-D671-4893-BBB2-9C56403C648E&draw=3