3. kolo extraligy – ,,Áčko“ dvakrát vítězně

29. 1. 2018

Ve dnech 20. a 21.1. 2018 se konalo již 3. kolo nejvyšší soutěže družstev, ve které úspěšně reprezentuje meteorské ,,áčko“. Družstvo v obou dnech nastoupilo ve složení: Bitman, Drančák, Rogalski, Ludík, Louda, Mikkela a Mikelová.

V sobotu se tým meteoru utkal na domácí půdě se družstvem z Dobrušky a zvítězil poměrně jednoznačně 8:0. I přes jasný výsledek byly k vidění dvě třísetové bitvy, o které se postaral Drančák s Bitmanem ve čtyřhře a po té Drančák s Mikelovou ve smíšené čtyřhře. Skvělou práci odvedla právě Kačka Mikelová, které se tak díky vítězství ve zmíněném mixu a také čtyřhře žen, podařilo získat své první osobní body v dospělé soutěži extraligy. Nutno připomenout že Kačce je teprve 15 let! Dalším výborným zápasem mezinárodní úrovně byl pak zápas meteorské finské posily – Airi Mikkela, která porazila slovenskou jedničku Repiskou v krásném utkání 2:0 na sety.

Nedělní zápas se konal v odpoledních hodinách ve vzdálené Ostravě proti týmu TJ Klimkovice. A utkání bylo o poznání vyrovnanější. Velkou pochvalu za konečné vítězství 5:3 zasluhuje celé družstvo (každý zápas se počítá), ale hlavní pochvala putuje Janu Loudovi a Michalu Rogalski. Oba úspěšně vyhráli své dvouhrové zápasy a společně získali rozhodující bod ve čtyřhře! Kačka Mikelové sice oba své zápasy prohrála, ale útěchou a potěšením zde může být, že se jednalo o velmi vyrovnané třísetové zápasy s hráči a hráčkami z dospělé české špičky, takže pochvala i Kačce!

A aby té chvály nebylo málo, chceme moc poděkovat týmu TJ Sokol Klimkovice za absolutně neskutečný servis před, během i po utkání. Nejenže náš tým byl přivezen (později i odvezen zpět) z vlakového nádraží přímo osobně hráči z Klimkovic, ale také se klimkovickým podařilo skvěle zaplnit halu diváky, takže atmosféra utkání byla úžasná. O chování fair play a vstřícnému přístupu všech hráčů ani nemluvíme. Moc si toho vážíme a velmi za takovou zkušenost děkujeme. V dnešní době se podobné chování jen málokdy vidí a jsme z podobného přístupu opravdu nadšeni. Ještě jednou děkujeme! 🙂

Výsledky utkání:

https://czechbadminton.cz/files/autor/extraliga_meteor_dobruska_20180120.pdf

https://czechbadminton.cz/files/autor/zapis_klimkovice_radotin.pdf