1.GPA U13

30. 1. 2018

První letošní celostátní turnaj GPA U13 se uskutečnil pro nás v nezvyklé lokalitě. Původní hrací místo v Brně bylo přesunuto do Jihlavy.

Náš oddíl měl zastoupení dvěma hráči – v Jihlavě nastoupili Bára Bursová a Jonáš Marek.
Zatímo Barča měla zajistěný přímý postup ve všech třech disciplínách,  Jonáš  si svojí vůbec první účast na „áčkovém“ turnaji zajistil vítězstvím ve dvouhře  v kraji. Každý jel na tunraj s naprosto jinými cíli. Bára díky postavení na žebříčku určitě chtěla medaili. Jonáš jel na zkušenou a jeho cíl byl podle losu alepson jedno vítězstí.

Obojí se povedlo, bronz si Bára odvezla v deblu s Natálii Soukupovou. V singlu  si možná Bára myslela  o něco výš. Nicméně pořád  patří k nejlmadším hráčkám  této kategorie a přeci jen daleko více sehraných zápasů a též delší badmintonový trénink nahrávají t.č. jejím soupeřkám.  Ty dovedou v těch rozhodujících chvílích své zkušenosti využít. Vždyt Bára se věnuje badmintonu teprve dva roky. A tak   je postup mezi nejlepších osm dobrým výsledkem. Bronz si Bára odvezla v deblu s Natálii Soukupovou.

Jonáš po  jasně vyhraném prvním kole nastoupil proti jedničce turnaje P.Fucimanovi. Zápas byl vyrovnaný  a opět jen větší vyhranost a zkušenosti z podobných turnajů rozhodly o tom, že Jonáš dál nepostoupil.

Výsledky na:

http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=9B00C12A-59CF-4EAE-8E72-AD5BF286BD9B