MČR DOSPĚLÝCH – DVA TITULY PRO KUBU BITMANA

5. 2. 2018

O víkendu proběhlo v Praze ve Štěrboholích Mistrovství České Republiky dospělých. A pro náš oddíl mělo opět zlatý nádech. Za naprosto perfektní organizace firmy Sport Lubas a jeho spolupracovníků přinesl šampionát oddílu celkem dva tituly, jedno stříbro  a dva bronzy.

Naposledy se v Praze  konalo MČR v roce 2010, kdy se začala cesta Jakuba Bitmana za současnými devíti tituly v mixu s Altžbětou Bášovou  a pěti v deblu s Pavlem Drančákem jr.

Letošní turnaj opět potvrdil, že Kuba je již leta nejlepším párovým hráčem v republice,  a že hon na dvojici Bitman/Bášová se se  opět posunul o další rok.  Rozhodující semifinálový, velmi nervozní zápas, nakonec dvojice díky svým zkušenostem urvala, i když zřejmě vidina devátého titulu v řadě jak  Kubu tak Bětku zpočátku  svazovala. Oba vyrobili v prvních dvou setech množství  nevynucených chyb. I přesto dle slov Jakuba ani na chvilku nezapochybovali o výsledku zápasu. Nakonec ve třetím setu to již bylo v jejich režii a mohli se připravit na nedělní finále.

V něm nastoupili proti překvapení turnaje ,mladému páru z Českého Krumlova Švejda/Milová. Po poměrně vyrovnaném prvním setu ve druhém setu Kuba s Bětkou  dominovali a mohli se radovat z devátého titulu v řadě.

V pánském deblu  Kuba s Pájou znovu ukázali, co to znamená, když si dva hráči na kurtu naprosto rozumějí a vědí co ten druhý udělá. Do finále prošli zcela hladce a finále si užili na sto procent . Odměnou bylo páté společné zlato. Myslím, že pro všechny to byla krásná podívaná, na které se navíc podílel i soupeř- dvojice Ondřej Král /Ivo Stoklas. Ivo tak pro náš oddíl vybojoval stříbro. Zápas přinesl řadu tvrdých smečí a pevné obrany na obou stranách. Na druhou stranu krásné  finesy jak Kuby tak Páji, který opět ukázal jak šikovným hráčem je. Škoda ,že se badmintonu již nevěnuje naplno. Určitě by byl stále platným hráčem reprezentace.

V mixu bronz vybojoval Michal Hubáček s Lucii Krpatovou z Pardubic. Pro šampionát nově sestavená dvojice překvapila všechny vítězstvími nad nasazenými dvojicemi. Zejména cenné je vítězství nad druhým nasazeným párem Janáček/Milisová. A tak jediné nepovedené utkání z jejich strany přišlo v semifinále, které sám Michal okomentoval slovy : „Hůř ož to nešlo“.  Nicméně bronz je i tak  velkým úspěchem a povzbuzením do budoucnosti. Oba jsou velmi mladí – Michalovi je dvacet a Lucce teprve patnáct let.

V párových disciplinách jsme bohužel  zřejmě přišli o další medaili díky zranění Matěje Hubáčka hned ve druhém zápase v mixu. Matěj společně s bratrem Michalem patřili k favoritůnm v deblu a dělali si naději na jednu z medailí.

Tak jak  je v párových disciplínách  náš oddíl mezi těmi nejlepšími,  ve dvouhrách to bohužel neplatí. Jedinou medaili – bronz, pro náš oddíl vybojoval Milan Ludík, který již druhým rokem reprezentuje barvy oddíllu.

Poté co se Jakub Bitman rozhodl naplno věnovat párovým disciplínám, nemáme v současnosti vlastního odchovance, který by byl schopný bojovat o medaili. To je určitě varující!

A tak nejlepší umístění oddílového  odchovance ve dvouhře znamenal postup Pavla Synovce do osmifinále. Je o to cennější, že porazil favorizovaného  J. Sommerlíka ve dvou setech.

Ještě smutnější je pohled na pavouka dámské dvouhry a čtyřhry . V nich jsme neměli na turnaji jedinou hráčku  a je to určitě nutí k zamyšlemí. Věřmě, že naše mladé hráčky kategorie U17 v příštích letech tuto skutečnost změní.

 

Medailistům gratulujeme a všem přejeme zejména hodně zdraví do další badmintonové kariery.