1.GPA U17

20. 2. 2018

V modrofialové X-Aréně se našim mladým hráčů daří.

Na první celostátní turnaj kategorie U17 se probojovali Katka Mikelová, Ema Staňková, Dan Furst a Tomáš Patera. Výsledkově se dařilo sice pouze holkám, ale i tak to stálo za to.

Tomáš na turnaj dorazil rovnou po týdnu na lyžích a na pohybu ve dvouhře to bylo znát. Společně s Danem pak ve čtyřhře ve čtvrtfinále narazili na pozdější vítěze. Dan se zapojil ještě do mixu s Natálií Štěříkovou z Nejdku, kde se dostal také do čtvrtfinále. V něm pak podlehli lepšímu páru Hora/Hořínková. Pro kluky tak bylo maximem  slušné 5.místo.

Emě se tentokrát v mixu a ve dvouhře nepodařil zvládnout hned úvodní zápas, kdy bohužel měla proti sobě těžké soupeře. Ve čtyřhře ale se spoluhráčkou Soňou Hořínkovou(Vesec) prošly až do finále, kde bohužel podlehly reprezentačnímu páru Van Coppenolle/Růžičková. Zápas se ale od začátku nevyvíjel úplně podle představ. Stříbro je pro Emu dobrý výsledek. Zvláště koncovku semifinále zvládly holky takticky správně. Medaile ze stejného kovu si odvezla z Brna i Katka. V mixu společně s Michalem Morávkem(Kladno) prohrála až ve finále s favority Janoštík/Van Coppenolle. Škoda ztraceného prvního setu v koncovce. Ve dvouhře se Katka trochu trápila až v semifinále s Růžičkovou(BO Chance). Zápas však zvládla a když pak ve finále podlehla Van Coppenolle(Orlová) v koncovce třetího setu, byla se svým výkonem na turnaji spokojená. Ke stříbru z mixu a dvouhry přidala ještě bronz ze čtyřhry. V semifinále se spoluhráčkou Šárkou Líbalovou(Vesec) v nervy drásající koncovce 3.setu (26:24) podlehly právě Emě se Soňou.