1.GPA dorostu- úspěšná děvčata

5. 3. 2018

Katka Mikelová zvítězila ve dvouhře na 1. GPA U19 ,které se konalo v Hradci Králové. Po přestávce zaviněné zraněním ukázala, že několik posledních   tréninkově náročných týdnů  přineslo ovoce.  Navíc se posunula mentálně. Uvěřila, že může vyhrávat. A to je asi největší pozitivum turnaje. Ve finále podala velmi dobrý výkon  a přesto, že její soupeřka nedohrála druhý set pro nevolnost, měla Katka celé utkání pod kontrolou a může se právem radovat z vítězství. Ke zlatu ve dvouhře přidala ještě stříbro v deblu, když s Nelou Němcovou ve čtvrtfinále získaly cenný skalp juniorských  reprezentačních hráček Coppenolle/Sonnková.

Dobře si vedla i Ema Staňková, která se probojovala mezi nejlepší osmičku a svým přesvědčivým výkonem potěšila  trenéry i rodiče. Umístěním mezi nejlepší osmičkou určitě nabyla trochu pošramocené  sebevědomí z posledních turnajů.

Svůj debut na U19 zažil Dan Furst, který startoval s Katkou v mixu. I když spolu vlastně hráli na turnaji úplně poprvé, nevedli si špatně. Prohráli ve vyrovnaném zápase s pozdějšími finalisty.

Katce velká gratulace k vítězství a druhému místu a všem třem další úspěšné turnaje.