Tři zlaté medaile pro naše nejmladší

15. 3. 2018

V Praze na  Lužinách proběhl další ze seriálu otevřených  GPC turnajů. Tentokrát kategorie  U13.

A hráči našeho oddílu o sobě dali vědět. I při neúčasti naší nejlepší hráčky v této kategorii , Báry Bursové, jsme se mohli radovat ze tří  prvních míst a dalších dobrých umístění.

Nejvíce se dařilo Jonáši Markovi ,který sobě rodičům i trenérům udělal hned dvojnásobnou radost. Z turnaje si odvezl dvě zlata a taky velkou dávku nabitého sebevědomí.  Ve dvouhře prošel bez ztráty setu do finále a i zde potřeboval pouze dva sety k celkovému vítězství. Ve finále porazil benáteckého hráče F. Hložka 21:9, 21:14.

Druhou zlatou přidal v deblu s Sebastiánem Janíčkem, se kterým se domluvil pro letošní sezonu. A i když první turnaje klukům nevyšly tak jak by chtěli, tentokrát naopak vyšlo vše, jak nejlépe mohlo . Ve čtvfinále sice vyhráli nejtěsnějším rozdílem až ve třetím setu, ale pak už bez problémů dokráčeli k celkovému vítězství.

Další vítězství pro náš oddíl získali v mixu Lucka Paterová a Ondra Štěpánek. Ve velmi vyrovnaném a pro rodiče v nervy drásajícím  finále porazili ve třech setech proseckou dvojici Coufal/Sedláčková.

Bronz si z Lužin odvážejí Lucka Sommerová s Petrou Kropáčovou za třetí místo ve čtyřhře.

Dobře se vedlo i dalším hráčům. Do čtvrtfinále dvouhry se probojovali Kristián Hašek, Sebastián Janíček a Lucka Sommerová.

Je potřeba vyzdvihnout výkony těch nejmladších . Jana Hnilicová a Filip Titěra  ve dvouhře obsadili devátá místa a proti starším protihráčům předvedli velmi dobré a bojovném výkony.