1. liga – 2. místo týmu „B“

19. 3. 2018

O víkendu 17.3. – 18.3. se dohrávala poslední kola soutěže družstev v celostátní 1. lize. Tato poslední utkání nakonec rozhodla, které z týmů skupiny východ a skupiny západ se utkají v dubnové baráži o postup do extraligy. Tým Sokol Meteor Praha Radotín „B“ to letos bohužel nebude, i když mu tato možnost utekla o nejtěsnější možné skóre, kdy se ve 3 zápasech v klíčovém utkání s Astrou rozhodovalo v koncovce 3. setu, avšak ani jeden z těchto zápasů nevyzněl ve prospěch Meteoru. Tím soupeř vyhrál 5:3 a tým Meteoru po předchozím vyhraném duelu s Libercem skončil na 2. místě.

Kapitán družstva Honza Jirásek hodnotí víkendová utkání:

„Po postupu do horní skupiny, jsme se dvakrát utkali s Libercem a Astrou. Zápasy, jak už to v 1.lize bývá, byly vyrovnané a o výsledku většiny zápasů rozhodovaly koncovky jednotlivých setů. Koncovky jsou vždy o herní kvalitě, psychické odolnosti a také potřebné dávce štěstíčka. Tento rok to nejvíce sedlo Astře, která také 1.ligu vyhrála a zahraje si baráž o extraligu.

Naše družstvo ve složení Honza Jirásek, Marek Teller, Petr Hošek, Jakub Vitvera, Pavel Synovec, Jonatán Šercl, Eva Titěrová, Hanka Musilová a Tereza Holečková skončil na druhém místě a zaslouženě jsme převzali stříbrné medaile.

Kdybych měl jako kapitán napsat nějaké hodnocení, tak myslím, že všichni odevzdali maximum. Je pravda, že by většině z nás prospěla trošku větší účast na tréninku (kromě Pavla s Jonatánem), ale vzhledem k tomu, že většina z našeho týmu už musí skloubit badminton se zaměstnáním a rodinou, tak to není vždy jednoduché.

Každopádně bych chtěl všem členům týmu poděkovat za přístup k zápasům a poblahopřát k druhému místu.“

Blahopřejeme k pěknému 2. místu a děkujeme za super reprezentaci!

Výsledky: http://www.tournamentsoftware.com/sport/drawmatches.aspx?id=53C034D2-DE6C-4D8B-AD43-CF04FC7A3A66&draw=5