Berlín 2018 – 1. mezinárodní zkušeností a medaile!

11. 4. 2018

O velikonočním prodlouženém víkendu (30.3. – 1.4. 2018) se vydal nemalý počet našich hráčů pro zisk své první mezinárodní badmintonové zkušenosti na již tradiční turnaj do Berlína. Z Německa, Polska, Dánska, Faerských ostrovů a právě z České republiky se sjelo přes 450 hráčů. Díky velkému rozpětí kategorií od U 9 po U 22, které byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin, se celý turnaj konal ve velkém sportovním komplexu o třech halách čítajících dohromady přes 30 kurtů. Náš klub zastupovali hráči kategorie U9 – U 15, kteří posbíral velké množství skvělých umístění a ještě větší počet cenný zkušeností.

Za radotínskou část klubu startovala Barča Bursová v kategorii U 11 ve smíšené čtyřhře a ve dvouhře. V obou disciplínách se ji podařilo vybojovat dvě krásná 3. místa. Ve smíšené čtyřhře Barča startovala s Adamem Srncem, kdy jim postup do finále unikl o malý krůček. Po vyhraném 1. semifinálovém setu prohráli set druhý 23:21, třetí set už patřil soupeřům. Zápas o třetí místo ale zvládli a bronzová medaile se rozhodně počítá! Druhým Barčiny úspěchem bylo opět třetí místo, tentokrát ve dvouhře dívek. Barča hladce postoupila ze skupiny do závěrečného pavouka, ve kterém ji opět v hladkém postupu zastavila až Němka Stommelová. Barču jen může mrzet neudržené vedení ve druhém setu 17:13, který nakonec prohrála 21:18. Zápas o třetí místo byl opět v režii Barči a ta si tak mohla domů odvézt další bronzovou medaili.

Z vinořského střediska jsme měli mnohonásobné zastoupení. Ze skupiny hráčů trénujících v Akademii Michala Turoně v nejmladší kategorii skupiny B startovali Adélka Turoňová a Daniel Ryšánek. A ani oni nedojeli domů bez medailí!

Ve smíšené čtyřhře sice společně prohráli již ve své skupině, ale oba zabojovali a ve dvouhrách slavili úspěchy. Dan vybojoval krásné 2. místo, kdy ve finále nestačil na českého kolegu Michala Havlíčka. Adélka vyhrála svou skupinu, pavoukem prošla až do semifinále, kde ji vystavila stopku další česká hráčka Erika Osičková. V zápase o 3. místo opět proti další české hráčce Adélka prohrála, ale i bramborová medaile se počítá. Chuť si Adéla spravila ziskem bronzové medaile ve čtyřhře dívek, kde ji parťačku tvořila právě Osičková.

V kategorii U 13 ze stejné tréninkové skupiny startovaly Lucky Paterová a Vyšehradská, které jednoznačně turnaj opanovaly. O trochu úspěšnější byla prvně jmenovaná, která dokázala vybojovat 3 zlata ve všech třech disciplínách. V smíšené čtyřhře ji k tomu Jan Urban. Ve dvouhře dívek se obě Lucky probojovaly přes své skupiny až do finále, ve kterém byla úspěšnější právě Paterová, která Vyšehradskou porazila 21:17 a 21:18. Společně pak děvčata vyhrála svou skupinu ve čtyřhře a jednoznačně vyhrála finálového pavouka. Čtyři zlata a jedno stříbro je vynikající úspěch děvčat!

Poslední kategorií, ve které měla skupina Michala Turoně zastoupení, byla A i B skupina U 15.  A medaile se zde opět hrnuly. Úvodní disciplínou byla smíšená čtyřhra, kterou jednoznačně zvládli Tomáš Patera s Aničkou Vyšehradskou, kteří neztratili ani set a tuto disciplínu vyhráli.

Tomáš Patera pak startoval ve dvouhře a ve čtyřhře v těžší skupině A, v obou disciplínách zvládnul vyhrát své skupiny a postoupit do rozhodujících zápasu pavouka, ve kterých prohrál v prvním kole. Opět ale připomínáme, že skupina A byla o poznání těžší a Tomáš si zaslouží pochvalu!

Anička Vyšehradská přidala ke zlaté z mixu ještě stříbrnou medaili ze dvouhry dívek, kdy ve finále podlehla Němce Köster 21:15 a 21:16. Druhá zástupkyně z řad dívek této kategorie Adéla Pantoflíčková naopak výborně zvládla své zápasy čtyrhry dívek, ve které se společně s Kristýnou Bálintovou získaly stříbrné medaile.

 

Všem reprezentantům našeho klubu velmi děkujeme a k mnoha medailím blahopřejeme! Ať se vám i nadále daří, těšíme se na další výsledky!