GPA U17

13. 5. 2018

Druhý „áčkový“ turnaj kategorie U17 se konal o víkendu v Orlové.  Tradiční badmintonová bašta mládežnických kategorií hostila nejlepší hráče této kategorie vyjma 4 juniorských reprezenantů.

Z našich hráčů do Orlové odcestovali Katka Mikelová, Ema Staňková, obě nastoupily do všech disciplín díky přímým postupům. Dále pak měl přímý postup nakonec  i Tomáš Patera, právě díky neúčasti dvou nejlepších hráčů této kategorie. Nakonec si Tomáš zahrál vzhledem k stávajícímu pravidlu a debl a mix. Dan Furst a Petr Nejedlý si postup vybojovali v deblu a Dan nakonec nastoupil i do smíšené čtyřhřy.

Hráči  si z Orlové odvážejí celkem 5 medailí (1 x zlato + 4 x bronz). Vítězství vybojovala Katka v deblu se spoluhráčkou N. Němcovou a ukázaly, že jsou v současnosti druhou nejlepší dvojicí této věkové kategorie.

Ve dvouhře shodně Ema i Katka došly do semifinále. Obě sehrály náročné čtvrtfinálové zápasy plné emocí a zvratů. Katka otáčela zápas až ve druhé polovině 2.setu. Ema se přetahovala o každý bod a oba sety získala až v nervydrásající koncovce ,  o to je vítězství Emy nad K. Valentovou cennější.

V mixu Katka s M. Morávkem prohrála ve večerním semifinále a zkompletovala tak sbírku z každé disciplíny.

Velmi dobrý výkon předvedli Dan s Petrem  v deblu. Jako nenasazený pár se probojovali až do semifinále, ve kterém  svedli vyrovnaný souboj s pozdějšímí vítězi, když prohráli nejtěsnějším rozdílem ve třech setech 21:18, 20:22.20:22.