Kvalifikační turnaj U15

14. 5. 2018

Sezona pokračuje a tak se v Praze na Hamru v Braníku uskutečnil 2.GPC U15, který byl postupovým turnajem na další GPA této věkové kategorie.

Náš oddíl měl toto zastoupení:
Děvčata-Ella Knaislová, Adéla a Klára Klímové, Lucka Paterová, Lucka Sommerová, Anička Vávrová, Dorotka Veselá, Lucka Vyšehradská

Chlapci- Tomáš Bláha, Petr Hnilica, Jára Karban, Milan Kovář, Adam Král, Jakub Kučera, Štěpán Schroetter

Z našich hráčů si postup  vybojoval Tomáš Bláha ve dvouhře a Bára Johnová v deblu.  Jediné vítězství vybojovala Bára s E.Bílkovou ve čtyřhře. Tomáš postoupil do finále, kde prohrál s P. Hrubcem.Ve dvouhře chlapců jsme bohužel doplatili na los,který svedl již ve druhém kole proti sobě naše hráče,které se tak vzájemně vyřadili a tím jsme si vlastně snížili naději na více postupových míst. Velmi pěkné druhé místo vybojovali ve čtyřhře Štěpán Schroetter s Jakubem Kučerou. Ve  finále bojovali a  nedali favoritům z Hamru vítězství zadarmo. Dobře zahrál Adam proti P. Hrubcovi, když souboj o finále prohrál v koncovkách obou setů. Rovněž Jára odehrál dobrý turnaj.

Mezi děvčaty zatím žádná z hráček na ta nejvyšší místa ve dvouhře nedosáhla, nicméně některé výkony se mi velmi líbily.Všechna děvčata mají trochu problém s psychickou stránkou, když se nedokáží oprostit od tíhy vítězství , což jim svazuje ruce i nohy.  Líbil se mi výkon Elly Knaislové , která ukázala velký výkonnostní vzestup. Zápas s K. Hejdukovou odehrála velmi dobře. Až se trochu ještě zápasově otrká a nepoleví v tréninkovém úsilí , určitě může  v budoucnu bojovat o přední příčky. Dobře si vedla i Lucka Sommerová, ještě kategorie U13, která vyhrála jedno kolo a připsala si pěkných pár bodů do žebříčku. Dvojčata Klímovi odehrála pěkný zápas ve čtyřhře, Bohužel se špatným koncem.

Báře s Tomášem přejeme dobrou formu do Aše na GPA , ostatním pak pohodu do dalšího tréninku. Aby třeba to byli přístě oni, kdo si vybojuje postup na celostátní turnaj.