Czech Sokol Cup

12. 6. 2018

O víkendu 9. a 10.6.2018 se náš klub zúčastnil 17.ročníku mezinárodního turnaje Czech Sokol Cup v Dobřanech v kategorii U15. Do kategorie U17 jsme hráče nedodali. V krásné nové tenisové hale v Dobřanech se sešla velmi slušná konkurence nejen z domácích, ale i zahraničních oddílů i přes to, že za umístění neobdrží hráči žádné body do celostátního žebříčku.

Náš oddíl reprezentovala pouze dívčí krásnější část a sice sestry Klímovy, Lucka Vyšehradská a Anička Vávrová. Jelikož se nehrály mixy, tak nás to nijak nelimitovalo. V sobotních bojích ve skupinách se záhy ukázalo, jak kvalitně je turnaj obsazen. Doplatily na to hlavně sestry Klímovy, které se neprobojovaly z těžké základní skupiny do nedělních bojů o medaile. Naopak nečekaně se prezentovala nově sestavená dvojice Lucka Vyšehradská s Aničkou Vávrovou, která se po velkém boji v základní skupině po nervy drásajícím třísetovém utkání probojovala do nedělního semifinále. Lucka Vyšehradská si navíc v singlu vybojovala rovněž účast v nedělním semifinále. Bohužel v neděli se děvčata se sobotní formou už nepotkala a tak získala v uvozovkách jen dvě bronzové medaile, kterých si ale po předvedené hře hlavně v sobotu můžou považovat. Gratulujeme!

Turnaj byl doplněn účastí českého reprezentanta Milana Ludika, který velmi ochotně podepisoval hráčům fotografie s věnováním a dokonce si s nimi na přání zahrál pár výměn, čehož využila s nadšením i naše děvčata. V polovině sobotního programu proběhl exhibiční zápas Milana Ludvíka s jedničkou pořádajícího oddílu Sokola Doubravka Janem Viktorou. I když se jednalo pouze o exhibici bylo přihlížejícím hráčům jasné, že jim do úplné špičky ještě chybí dlouhá a trnitá cesta.

Děkuji panu Vávrovi za zajištění celé akce.

Podrobný komentář a výsledky turnaje jsou na webu https://czechbadminton.cz/.