První místo pro Báru Johnovou

2. 7. 2018

Poslední turnaj letošní dlouhé sezony se uskutečnil v Pardubicích. Sjela se tam více než stovka badmintonistů kategorie U15. Náš oddíl měl hojné zastoupení v celkovém poštu jedenácti hráček a hráčů. Bojovat o dobrý výsledek a další přísun bodů odjeli z vinořské části Bára Johnová,Lucka Vyšehradska a Kuba Kučera, z radotínské pak Adéla a Klára Klímové, Helča Chvalová, Anička Vávrová,  Tomáš Bláha, Adam Král, Milan Kovář a Štěpán Schroetter. A určitě výsledky jsou pozitivní nebot převážná většina hráčů zůstává v této kategorii i příští rok.

Nejvíce se dařilo Báře Johnové. Ta si z Pardubic odváží již druhé vítězství v deblu. Společně se svou spoluhráčkou z Hamru E.Bílkovu  zopakovala výhru z předchozího GPB a kromě vítězství sí děvčata vezou z Pardubic i cenný skalp první nasazené dvojice.  Jinou medaile jsme bohužel již nezískali.

Dobré výkony předvedli i další. Tomáš Bláha o postup do čtvrfinále prohrál s P. Manáskem až po boji ve třetím setu 20:22 a zjistil, že i proti papírově silnějším hráčům se dá hrát a i vyhrát. V mixu  společně s Bárou odvážně vzdorovali, i když nakonec prohráli, suverénům v této kategorii, kteří  až do konce třetího setu museli těžce bojovat o vítěztství.

Pochvalu zaslouží všichni za bojovnost. Lucka s Bárou sehrály naprosto vyrované třísetové zápasy s nasazenými favoritkami, Adam donutil turnajovou dvojku a někdy trochu nekorektně se chovajícího D. Dvořáka k maximálnámu výkonu, Adélka vyhrála zápas proti zkušenější soupeřce. Někdy měli hráči smůlu na los, když hned v prvních kolech narazili na favority  nebo o hlavu vyšší soupeře.

Je konec sezony a všichni se určitě těší na prázdniny. Všem přeji hezké léto a krásné prázdniny. Nicméně bych ráda hráčům připomněla, že ti, kteří chtěji pomýšlet na přední umístění, by neměli zahálet. Mají všichni určitě plány na letní přípravu, podle kterých by měli zvládnout letní část. Hned na začátku září se totiž koná u nás v Radotíně třetí celostátní turnaj kategorie B. Zde se jasně ukáže,kdo jak o prázdninách pracoval.

Báře gratulujeme k turnajovému vítězství, ostatním k dobrým výkonům.

Výsledky na http://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=45CA271E-15E7-421E-A637-65C9BA0F43A7