GPC U13 a GPC U 17 Štěrboholy – několik umístění pro SoMetRad

20. 9. 2018

O víkendu 15. – 16.9. se ve Štěrboholech konaly dva otevřené turnaje úrovně „C“, a to jak pro kategorii U 13, tak pro hráče věku do 17 let. A pro Sokol Meteor Praha – Radotín to byly žně!

U 17

Přednost tentokrát dostanou „ti starší“, kteří brali medailových umístění o poznání více. První hrací den se nesl ve znamení párových disciplín, druhý den se pak odehrály singly. Všechny zápasy se rozehrály ve skupinách, ze kterých buď rovnou vzešel celkový vítěz nebo byla utvořena nová skupina, která se utkala o konečné pořadí.

Již smíšená čtyřhra znamenala pro naše hráče úspěch. Barbora Březinová a Vojta Havlík brali 1. místo, Sarah Mathieu s Markem Listopadem se umístili na 3. místě Vojtěch Franta s Barborou Bursovou s skončili celkově čtvrtí.

Z dvouhry chlapců mohl mít SoMetRad hned dvojnásobnou radost, neboť se na prvním místě umístili Tomáš Patera a na místě druhém Petr Nejedlý. A ani dívky se nenechaly ve dvouhrách zahanbit a to v podobě 2. místa Báry Březinové a bramborové medaile Sarah Mathieu.

Pánové Patera, Listopad a Fürst, Nejedlý ovládly také čtyřhru chlapců, ve které první jmenovaný pár bral zlatou respektive stříbrnou medaili. Ve čtyřhře dívek jsme na medailových místech opět měly své zástupkyně. Sarah Mathieu s Adélou Pantoflíčkovou se umístily na 3. místě.

U13

Kategorie U13 bojovala trochu odlišným systémem soutěže, který ale zajišťoval pro hráče velké množství zápasů a jasné konečné umístění. Na medailová umístění dosáhla Lucka Paterová ve dvouhře dívek, kdy brala krásné 2. místo.

Kluci také nezaháleli a Filipu Titěrovi se společně s Kristiánem Haškem podařilo „ukořistit“ 3. místo ve čtyřhře chlapců.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a medailistům gratulujeme k pěkným umístěním. Začátek sezóny vypadá slibně, jen tak dál!

Výsledky U13 a U17.