Zlato pro Jakuba

23. 9. 2018

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou (TJ Montas Hradec Králové)  vyhráli turnaj International Series v Polsku. Potvrdili tak roli nasazených jedniček a konečně ukončili více než roční čekání na turnajové vítězství zčásti zaviněné i zdravotnímí komplikacemi Jakuba začátkem lonské sezony.

A to vypadalo ještě minulý týden, že Jakub se nebude moci turnaje zúčastnit vzhledem k problémům s bolavou Achillovou šlachou. Nakonec díky rehabilitačnímu centru dr Války se jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že do Polska odcestoval, i když po třítýdenním tréninkovém výpadku. Nakonec chut po badmintonu možná byla ten rozhodující okamžik v cestě za vítězstvím v celém turnaji.

První lehčí  zápas proti smíšenému páru z brittských ostrovů otestoval Jakubovu „achilovku“ a Jakub si ověřil, že lze hrát téměř naplno. Přes dánský pár prošli naši hráči do semifinále. Zde narazili na polský pár, se kterým měli do dneška negativní bilanci a který už byl v první padestáce na světě.Kuba s Bětkou zde zahráli opravdu dobře a Poláky porazili ve dvou setech.

Ve finále pak  porazili další  polským pár Smilowski/ Swierczynska 2:1 na sety a mohli se radovat z turnajového vítězství  a též z velké porce bodů konkrétně 2500 bodů, ,které jim přibudou na cestě za účastí na Evropských hrách v příštím roce.

 

Jakubovi i jeho spoluhráčce  gratulujeme!