GPC open U15, U19

25. 9. 2018

Na HAMRU v Braníku se konal  otevřený GPC U15 a U19.

V sobotu proběhla soutěž v párových disciplínách , v neděli pak  soutěž ve dvouhrách. Turnaj se hrál novým systémem, a tak někteří odehráli i šest zápasů ve dvouhře během šesti hodin.  Někteří odehráli až tři  „třísetáky“.  Pokud západ prohráli, šli hned pískat  a pak zase  hrát. To z mého pohledu není uplně ideální a  argument , že si děti více zahrají, nemá opodstatnění směrem ke kvalitě.   Posledni odpolední zápasy už stejně neměly z důvodu únavy obou soupeřů vysokou herní kvalitu.

Nicméně po oba dva dny jsme sbírali  medailové pozice. Nejvíce se dařilo Petru Hnilicovi. Vítězství  vybojoval  ve dvouhře a společně s Járou Karbanem i ve čtyřhře.  Na stupních vítězů ho doprovodil Adam Král,  který skončil na bronzové pozici. Dobře zahrál  i Milan Kovář. Ve dvouhře těsně nejdříve prohrál s T. Schinkem, nakonec obsadil po cenné  výhře nad T. Leciánem devátou pozici.  A společně s Adamem vybojoval stříbro ve čtyřhře.

Z děvčat se nejvíce dařilo Elle Knaislové, která odehrála tři těžké zápasy, z toho dva na tři sety a v boji o postup do semifinále ji už nezbyly síly a prohrála s Barčou Bursovou, pozdější vítězkou.

V kategorii U19 třetí místo ve dvouhře obsadil Adam Bhuiyan.

Medailistům gratulujeme.

výsledky na

https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=B707079F-0263-4622-8B66-79D34A01671E