Katka vyhrála turnaj evropského circuitu

7. 10. 2018

Na Slovensko bude Katka Mikelová  určitě vzpomínat jen v dobrém. Týden po vítězství ve čtyřhře na turnaji BEC U17 se Katka vrátila na stejné místo, aby tentokrát přidala úspěch ještě větší.  Vítězství ve dvouhře dívek na turnaji BEC U19 ! 

V Trenčíně proběhl další turnaj ze seriálu evropského okruhu kategorie U19. Pro Káťu to byla premiera na turnaji této věkové kategorie. A premiéra se více než vydařila.  Od prvního kola Káťa přesvědčovala, že letní příprava byla kvalitní  a předchozí výsledky na turnajích nebyly náhodné.

Postupně si poradila se všemi soupařkami, které ji pavouk postavil do cesty. Asi nejtěžším se ukázalo semifinále proti ukrajinské hráčce A. Marushchak /ta v předcházejících kolech porazila dvě další české hráčky, reprezentantky K. Zuzákovou a T. Coppenolle/. V téměř hodinové bitvě nakonec Katka vyhrála 21:19 ve třetím setu a otevřela si cestu do finále. Zde už poměrně jasně přehrála polskou jedničku J. Podedworny a mohla se radovat z titulu na tomto turnaji.

K vítězství ve dvouhře přidala ještě bronz ve čtyřhře, když v semifinále s Nelou prohrála 1:2 s ukrajinskými soupeřkami.

Katka  v šestnácti letech navázala na těch několik nejlepších  český hráčů a hráček, kterým se podařilo v minulosti v jejich karieře vyhrát turnaj evropského juniroského circuitu.

Katko, velká gratulace!!!

Výsledky na

https://www.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=1878739F-BFCF-4CC0-8327-7FC6548642AE