MČR družstev dorostu – SoMetRad bere 6. místo

18. 10. 2018

Naše družstvo dorostu bojovalo o cenné umístěný na mistrovství republiky v Brně. Jak se jim vedlo a jak si turnaj užili?

Mistrovství České republiky družstev kategorie U19 se konalo o víkendu 13. a 14. 10. 2018. Celkem se turnaje zúčastnilo 13 družstev, mezi nimiž byla i naše skupina dorostenců ve složení K. Mikelová, B. Johnová, B. Březinová, E. Staňková, T. Patera, V. Havlík, P. Nejedlý a M. Listopad. Po odehrání páteční skupinové kvalifikace, ze které postoupily dva nejlepší týmy, se v sobotní utkání rozdělily do dvou skupin. Po odehrání skupin se týmy utkaly o konečná pořadí.

Mistrovství republiky se letos konalo v X – Aréně Slatina v Brně, tato hala nabízí 6 badmintonových kurtů v nové, moderní klimatizované hale s velmi kvalitní odpruženou podlahou s protiskluzovým povrchem. Zajímavostí je, že hala má speciálně navržená světla podél kurtů pro minimalizaci oslnění hráčů.

V děvět hodin ráno nastoupilo tým Sokolu ve svém prvním utkání proti týmu Astry. Vstup to nebyl příliš podařený a jediné dva body přinesly Mikelová se Staňkovou. Ne však společně ve čtyřhře, ale každá samostatně ve dvouhrách. Celkově jsme utkání prohráli poměrem 5:2.

Další v pořadí byl zápas proti klubu TJ Sokol Klimkovice. Hra byla zahájena mužskými singly. Tomáš Patera v prvním utkání nestačil na Martina Slívu a prohrál 17 – 21, 14 – 21. Skóre však rychle vyrovnal Petr Nejedlý, který v třísetovém boji porazil Jakuba Lázničku. Ani Kačka Mikelová nezůstala pozadu a přidala družstvu další bod vítězstvím nad Veronikou Dejlovou. Ema Staňková odehrála velmi vyrovnaný zápas s hráčkou Lucií Metzovou, kde nakonec zvítězila poměrem 26 – 24, 21 – 17. Celkem družstvo v tomto kole získalo čtyři body ze sedmi možných.

Od 14 hodin se hrál další zápas proti obhájcům loňského zlata a nakonec i pozdějším letošním vítězům celého turnaje TJ Sokol Polabiny Pardubice. V tomto kole zvítězila pouze Kačka Mikelová v zápase proti Kateřině Valentové přesvědčivým skórem 21 – 11 a 21 – 7. Ani další naše singlistka, Ema Staňková, si nevedla špatně, ale po třísetové bitvě podlehla Lucii Krpatové 13 – 21, 21 – 11 a 10 – 21.

V neděli v devět hodin odehrálo naše družstvo svůj poslední zápas proti oddílu BADMINTON FSpS MU o páté místo. Nejzajímavějším a zároveň nejdelším zápasem se stal hned ten prví. Jednalo se o mužský singl v podání Tomáše Patery a Martina Dostála. Kluci předvedli krásné výměny, avšak tento zápas pro Tomáše skončil velmi těsnou prohrou 21 – 16, 18 – 21 a 19 – 21. O body v tomto kole se postarala děvčata Ema Staňková a Kačka Mikelová a to jak v singlu, tak při společné dámské čtyřhře proti Barboře Otáhalové a Martině Ševčíkové. Naše družstvo prohrálo s klubem BADMINTON FSpS MU velmi těsně 3 – 4 na body.

A jak hodnotí výkony naše nejúspěšnější hráčka turnaje Kateřina Mikelová?

Jaká byla atmosféra turnaje?

Atmosféra družstev je specifická. Když se hráči, kteří obyčejně stojí proti sobě, spojí a podporují se navzájem, je to o něčem jiném. Proto mám družstva tak ráda. Když hrajete, nehrajete jen sami za sebe, ale bojujete za celý tým. Ani tento rok nebyl výjimkou. Bylo to skvělé!

Jaký byl pro tebe nejhezčí a naopak nejhorší okamžik turnaje?

Nejhezčí okamžik byl, když jsme porazili TJ Sokol Klimkovice. Bylo to naše jediné vítězství a spousta zápasů se hrála na tři sety. Naopak nejhorší okamžik byl, když jsme prohráli zápas o páté místo. Vím, že šesté místo je skvělý úspěch, ale stejně mě to mrzí.

Který zápas byl pro tebe osobně nejtěžší?

Z mého pohledu asi singl s Terezou Kobylákovou. Zápasy s ní jsou vždy hodně psychicky náročné a tento nebyl výjimkou. Ale jsem ráda, že jsem boj ustála a získala pro tým bod.

Jaká byla týmová atmosféra? Podporovali jste se?

Byla skvělá! Vždy, když někdo hrál, všichni jsme seděli nahoře na tribuně a společně fandili!

Zleva: Listopad, Patera, Havlík, Březinová, Nejedlý, Staňková, Mikelová, Johnová

Poslední otázka, co bys pro příště zlepšila?

Tento rok jsme neměli moc velké šance získat lepší umístění. Ani na páté místo jsme neměli, i když výsledek tak nevypadá. Ke zlepšení je toho hodně, ale věřím, že příští rok, až budeme všichni starší, se nám povede lépe.

Trenér Pavel Drančák, který byl na turnaji přítomen, hodnotí výkony pozitivně:

„Vzhledem k věku hráčů je šesté místo dobrým výsledkem. Všichni členové našeho družstva odevzdali plnohodnotný výkon a už za rok se těším na další mistrovství a lepší umístění, protože většina hráčů bude moci turnaj absolvovat ještě třikrát. Chtěl bych poděkovat všem vybraným hráčům: K. Mikelové, E. Staňkové, B. Johnové, B. Březinové, T. Paterovi, P. Nejedlému, M. Listopadovi a V. Havlíkovi. Velký dík patří také Michalovi Hubáčkovi za pomoc a rodičům M. Mikelovi a J. Paterovi.“

autor: Tereza Kudrnová