Turnaj v Aši

28. 10. 2018

IV. Velká cena města Aš (27. 10. 2018)
U15, 3. místo: Ella Knaislová,
U13, 3. místo: Viktor Bubeník,
U11, 3. místo: Kryštof Jirásek, Jan Bednář jr.

 

Komentář pana Jiráska k turnaji a výkonům našich hráčů:

Ve všech kategoriích byly boje tvrdé už ve skupinách, ale žádný z radotínských borců se neztratil a do vyřazovací části postoupili všichni: Ella, Viktor, Kryštof, Honza i Jana Hnilicová – ta hrála kategorii U13 a následně přes velký boj (třísetovou bitvu) podlehla soupeřce a nezasáhla do boje o medaile.
Další 4 zástupci TJ Sokol Radotín Meteor Praha nezaváhali a prokousali se pavoukem až do semifinále. V kategorii U15 Ella Knaislová podlehla v semifinálovém souboji nezdolné Barboře Bursové, která pak v napínavém a nervy drásajícím finále porazila soupeřku z Karlových Varů Viktorii Hoffmanovou až ve třetím setu se skóre 27:25.
V U13 Viktor Bubeník v boji o finále podlehl soupeři  0:2 na sety, nicméně v tu chvíli už měl medaili jistou.
Napínavé boje nabídla i nejmladší kategorie kluků (U11). Ze svých skupin bez větších komplikací postoupili obě radotínské naděje, Honza Bednář jr. a Kryštof Jirásek (ten s přehledem vyhrál svoji 5člennou skupinu). Taktéž čtvrtfinále oba zvládli na jedničku. Bohužel v semifinále po napínavých soubojích podlehli soupeřům, nicméně si odvážejí z Aše bronzové medaile.
V nejzápadnějším městě republiky tak zástupci Radotína předvedli pěkné výkony a byli více než vyrovnanými soupeři nejen místním hráčům (ale třeba též karlovarským, nejdeckým, pardubickým, brněnským či z pražské Astry).