GPA Memoriál K. Holobradého: Zlato pro Mikelovou a Drančáka s Hubáčkem

29. 10. 2018

Pořadatelství tohoto turnaje je pro SoMetRad již tradicí, nemohlo tomu být ani tento rok jinak. Do haly při ZŠ Vinoř se sjelo téměř 130 hráčů z celé České republiky, aby poměřilo své umění na druhém „áčkovém“ turnaji sezóny. Hráči SoMetRadu si připsali hned několik vynikajících výsledků.

Mezi nejvýraznější osobnosti turnaje patřila jednoznačně Kateřina Mikelová. Ta se ve dvouhře žen dokázala probít přes třetí nasazenou Legátovou a v Čechách opět hrající Koukalovou, kterou porazila v emotivním utkání 2:1 na sety (15:21, 21:15 a 21:17).

Kateřina Mikelová získala svůj první velký úspěch mezi dospělými. Foto: K. Hejdrychová

V semifinále ji čekala stejně stará juniorská hráčka a kolegyně z Prahy Radka Šilhavá. Bylo z toho opět třísetové utkání s jasnějším třetím setem, který vyzněl ve prospěch Mikelové 21:9.

Aby „tříseťáků“ nebylo málo, finále bylo opět dlouhé a náročné. Po překvapivě jistém prvním setu proti Magdaléně Lajdové, který Mikelová získala poměrem 21:10, následovala nervózní druhá sada. Tu uhájila Lajdová 21:16. Rozhodující set ale opět patřil Mikelové a s finálním skóre 21:16 se Katka mohla radovat z prvního úspěchu mezi dospělými. (zdroj: K. Hejdrychová, czechbadminton.cz)

Vítězky čtyřhry žen. Vlevo Kateřina Mikelová a Nela Němcová. Foto: Martin Krpata

Druhé zlato putuje do klubu zásluhou deblistů. Známí hráči, ale v relativně nových párech. Vítězství nakonec bral ten nejpozději vzniklý. Pavel Drančák s Michalem Hubáček ve finále porazili Tomáše Švejdu a Jaromíra Janáčka 21:12 a 23:21. Nutno podotknout, že Švejda s Janáčkem přehráli v semifinále pár Matěj Hubáček a Jakub Bitman 18:21, 21:17 a 21:19. (zdroj: K. Hejdrychová, czechbadminton.cz) Bronzové medaile tak přináší nejen tento pár, ale také Petr Hošek hrající s brněnským Petrem Jelínkem, kteří skončili také v semifinále čtyřhry mužů.

O další medaili se opět postarali pánové Drančák a Hubáček Matěj. Oba se svými „externími“ partnerkami získali ve smíšené čtyřhře bronzové medaile.

Poslední medaili do sbírky přidala znovu Kateřina Mikelová, která společně s Nelou Němcovou získala také bronz ve čtyřhře žen.

Ráda bych z pozice kouče vyzdvihla i následující výkony zmíněných hráčů:
– Pavel Synovec odehrál velmi povedený zápas proti pozdějšímu finalistovi Jiřímu Královi.
– Daniel Fürst, pro kterého to byla teprve druhý zkušenost mezi dospělými a ráda bych ho pochválila za bojovnost v kvalifikačním zápase proti matadorovi českého badmintonu Renému Nedělovi. V tomto zápase se každý bod pro Dana počítal.
– Adéla Zimmerová, která společně s Pavlem Synovcem předvedla skvělý výkon ve smíšené čtyřhře proti páru Milisová, Janáček. Škoda, koncovky prvního setu, skalp tohoto páru by byl o dost cennější!
– Petr Nejedlý předvedl velmi soustředěný a dobře odvedený výkon v zápase prvního kola a v druhém setu druhého kola kvalifikace.

Jménem předsedy klubu, Ondřeje Lubase, bychom rádi poblahopřáli medailistů, velmi děkujeme i ostatním hráčů za reprezentaci klubu a nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na uspořádání takového turnaje! Bez vás všech by to také nešlo.

Speciální dík patří Adéle Zimmerové, jakožto vrchní organizátorce a také Michalovi Hubáčkovi, který si turnaj vzal pod svá křídla z pozice vrchního rozhodčího.

Děkujeme!

Kompletní výsledky naleznete zde.