Zajištěná účast na MČR U15

4. 11. 2018

Tomáš Bláha a Petr Hnilica si vybojovali postup na Mistrovství republiky jednotlivců v kategorii U15. 

Na kvalifikačním oblastním přeboru této kategorie se Tomáš Bláha  a Petr Hnilica  probojovali do finále a tím se zajistili účast na Mistrovství. Tomáš nakonec ve finále zvítězil , což ale už nebylo rozhodující. Oba kluci nás potěšili  nejen postupem, ale i samotným herním projevem. Tomáš s přehledem postupoval pavoukem, vyvaroval se tentokrát nevynuceným chybám a zejména zvládl vše hlavou. To je oproti předchozím turnajům posun vpřed a velmi pozitivní poznatek.  Petr musel cestou do finále překonat překážku v podobě A.Srnce  z Hamru, kterému nedal šanci a v semifinále narazil na svého kamaráda a spoluhráče Adama Krále. Kluci si nic nedarovali a bojovali na plno. Nakonec štastnější byl Petr. Nicméně Adama  je potřeba pochválit za jasné vítězství nad P. Hrubcem ve čtvrtfinále, kterého porazil poprvé.

Ovšem nejen tito  nám udělali radost. V podstatě všichni hráčky a hráči předvedli výkony  na hranici svých možností, kterými  jasně prokázali herní vzestup.  Asi největším příjemným překvapením byl postup do finále Milana Kováře s Adélou Klímovou v mixu. Cenné je zejména  vítězství nad nasazenými jedničkami z Proseka. Smůlu měl Jára, který musel turnaj skrečovat pro svalové zranění.

Za trenéry bychom chtěli  všechny pochválit, jelikož opravdu ukázali výkonnostní vzestup  a to i tam, kde nevyhráli. Ale herní projev byl u většiny z nich velmi pozitivní a je vidět, že na sobě všichni pracují. Některé těsné prohry sice mrzí, ale výkony v těchto zápasech  jsou dobrým odrazovým můstkem do následujici sezony.

Turnaje se zúčastnili
Adéla a Klára Klímovi, Helča Chvalová, Ella Knaislová, Anička Vávrová, Bára Johnová, Lucka Vyšehradská, Lucka Paterová, Adam Král, Petr Hnilica, Tomáš Bláha, Milan Kovář, Jára Karban, Štěpán Schroetter.

Všem bychom chtěli poděkovat za výkony a bojovnost, též za soudržnost hráčů. Vzájemně si fandili a podporovali.

Byl to poslední důležitý turnaj letošní sezony v této věkové  kategorii v rámci Prahy.

Tomáše/singl,mix/, Petra /singl/ a Báru  /debl,mix/ čeká o víkendu ještě Mistrovství republiky v Karlových Varech.  Držme  jim palce a přejme hodně zdaru. A ostatním přeji hlavně chut a sílu do další práce. Turnaj ukázal, že když se tvrdě pracuje, výkony jdou nahoru a výsledky se dostaví.