Extraliga 2018: Dvě cenná vítězství pro A – tým

6. 11. 2018

 

První kolo extraligy bylo odehráno. Jak se vedlo našim hráčům a co si od letošního ročníku slibují?

V sobotu 3. 11. 2018 se v hale Park Holiday v Benicích odehrálo, na dvou kurtech, první kolo Extraligy v podání družstev Sokol Meteor Praha – Radotín a  SKB Český Krumlov.

Po zahajovacím ceremoniálu v doprovodu úvodního slova komentátora Petra Vichnara nastoupila na kurty první osmice hráčů. Na kurtě číslo jedna se hrála smíšená čtyřhra v podání Pavla Drančáka s Petyou Nedelchevovou a Jaromíra Janáčka s Hanou Milisovou. Na vedlejším kurtu mezitím probíhala pánská čtyřhra, kterou odehráli Ondřej Král s Michalem Rogalskim a Patrik Bjerregaard s Madsem Emilem Kristensenem. Po těchto dvou zápasech bylo skóre pro oddíly vyrovnané 1:1.

Po pětiminutové pauze začalo druhé kolo zápasů v podání dámských a pánských deblů. Stav byl opět vyrovnaný 2:2.

Následovaly singly, Ondřej Král hrál proti Jaromíru Janáčkovi a Sabina Milová proti Sailli Rane. Bohužel pro oba naše hráče tyto zápasy skončily prohrou a Krumlov se ujal vedení 4:2.

Ztrátu bodů však rychle vynahradila dvojice Pavel Drančák, Steffen Rasmussen, kteří ve dvou setech porazili Tomáše Švejdu, Jaromíra Janáčka 21:10 a 21:17. Nutno dodat, že právě Steffen Rasmussen, nový člen našeho týmu, získal pro oddíl tři celkově body!

Na začátku osmého zápasu, kdy SKB Český Krumlov vedl 4:3, proti sobě nastoupili Tomáš Švejda a Michal Rogalski. Odehrál se největší boj na tři sety, z něhož jako vítěz vyšel Michal Rogalski, čímž vyrovnal skóre. Došlo tedy na „Zlatý zápas“ v mixové podání. Sabina Milová hrála se Steffenem Rasmussenem proti Sailli Rane s Madsem Emilem Kristensenem. Po dvou setech bylo rozhodnuto. Sokol Meteor Praha – Radotín si odvážel cenné vítězství 5:4.

Na konci dne jsme Ondrovi Královi položili otázku:

V čem je dle tvého názoru, tento rok extraliga speciální a co si od letošního ročníku slibuješ?

Otevřelo se více míst pro hráče z EU, tím pádem je tento rok nejlepší hráčské postavení, jaké kdy bylo. Od extraligy letos očekávám vyrovnané zápasy v přátelské atmosféře za podpory domácího publika. Doufám, že náš oddíl získá co nejlepší výsledek.

A jak probíhaly nedělní zápasy proti oddílu BA Plzeň?

„Celé utkání jsme měli perfektně pod kontrolou.“ komentuje průběh turnaje Sabina Milová.

„Jako první jsme s Pavlem Drančákem porazili ve dvou setech pár Hubáček, Nováčková. Po tomto zápase jsem ihned nastoupila ke čtyřhře žen, což byl náš jediný prohraný zápas. S Dominikou Koukalovou jsme ve třech setech nestačily na pár Kobyláková, Nováčková. Pánské dvouhry kluci zvládli skvěle. Michal Rogalski porazil ukrajinskou posilu Alexandra Shmundyaka, Ondra Král ve dvou setech Jirku Loudu a Steffen Rasmussen Honzu Viktoru. Ve dvouhře žen přidala další bod Dominika Koukalová, která porazila Terezu Kobylákovou ve třech setech.“

TJ Sokol Meteor Praha – Radotín zvítězil nad BA Plzeň přesvědčivým skórem 7:1 a umístil se tak na celkovém druhém místě, hned za oddílem BK 1973 Deltacar Benátky n. J.