MČR U15: pro SoMetRad bez výraznějšího umístění

11. 11. 2018

O víkendu 10. – 11.11. 2018 se konalo mistrovství České republiky kategorie do 15 let,  v tomto lázeňském městě to bylo historicky poprvé. SoMetRad měl zastoupení v podobě 3 hráčů. Letos sice odjíždějí naši sportovci s prázdnou kapsou v podobě medailí, za to s plnou hrstí zkušeností s mistrovským měřením sil!

Ve smíšené čtyřhře nastoupil pár Barbora Johnová a Tomáš Bláha proti Matějovi Šilhanovi a Báře Šenfeldové, první kolo bohužel bylo pro náš pár kolem posledním s finálním skóre 21:18 a 21:14.

Ve dvouhře chlapců se Tomášovi Bláhovi podařilo zvítězit v prvním kole nad Jaroslavem Havlíčkem 21:17 a 21:8, v kole druhém Tomášovi vystavila stopku nasazená turnajová dvojka, Dominik Kopřiva. Tomáš bojoval, ale na více než 10 a 15 bodů to nestačilo.

Petr Hnilica vypadl  v prvním kole, po té co prohrál s hradeckým Radkem Pláničkou 21:14 a 21:5.

Nutno zmínit, že oba kluci jsou v kategorii U15 teprve prvním rokem.

Petr také startoval ve čtyřhře chlapců, kde mu „deblového parťáka“ dělal budějovický David Dvořák, společně se tak ve druhém kole postavili proti nasazeným trojkám Kopřivovi s Matulou. Škoda zvláště druhého setu, který skončil těsnou koncovkou 19 v neprospěch SoMetRad dvojice.

Poslední šance ležely u nohou Barči Johnové, která hrála také s „externí spoluhráčkou“. Společně s Eliškou Bílkovou z Hamru potrápily nasazené dvojky 21:13, 12:21 a 14:21.

Věříme, že turnaj nevzal našim mladým hráčům „vítr z plachet“ a budou ho brát jako dobrou zkušenost a motivaci do dalších tréninků!

Pro všechny hráče je totiž samotné kvalifikování na mistrovství úspěchem.

Děkujeme za reprezentaci klub a držíme palce do dalších turnajů.

Kompletní výsledky MČR U15 najdete zde.