MČR U13 Český Krumlov: sbírání zkušeností a 5. místo Jonáše Marka

19. 11. 2018

O svátečním víkendu 17. – 18.11. 2018 hostil Český Krumlov mistrovství České republiky prozatím nejmladší kategorie do 13 let. (pozn. historicky první MČR U11 se bude  konat až v květnu 2019). Jako trenérka nakonec výpravu 5 našich hráčů vedla Eva Titěrová, která k daným výkonům připojuje krátké komentáře.

„Nutno na úvod říct, že ani jeden z hráčů neměl postup zajištěný na základě postavení na žebříčku. Všichni si své místo na MČR museli vybojovat výhrou na oblastních přeborech, tudíž samotná účast na tomto šampionátu je pro naše hráče takovou malou výhrou,“ komentuje Eva Titěrová.

Nejdále se z hráčů SoMetRadu dostal ve čtyřhře chlapců Jonáš Marek. Nečekaně totiž nastoupil i do této párové disciplíny za zraněného Burgeta, a společně s Ondřejem Šolarem porazili turnajové čtyřky Havlíčka s Tvrdíkem ve třísetové bitvě 21:12, 20:22 a 21:14.

Medaile tomuto „novému“ páru unikla opravdu o malý kousíček v podobě prohrané koncovky třetího setu čtvrtfinálového zápasu proti „astráckému páru“ Moravec, Švarc.

Jonáš si zaslouží pochvalu také za bojovný výkon ve své druhé disciplíně, dvouhře chlapců. V té po vyhraném prvním kole nastoupil proti nasazené jedničce a pozdějšímu vítězi, Václavu Simonovi. Skóre 21:12 a 21:8 hovoří velmi přísně, dle slov trenérky ale Jonáš velmi bojoval o každý míček a zápas i proti takto silnému hráči nevzdal!

Na nasazený první pár měli smůlu (nebo štěstí ve smyslu zkušeností s takovými hráči?) i naši další hráči. Kristián Hašek s Filipem Titěrou hráli proti pozdějším mistrům ČR, Václavu Simonovi a Adamu Srncovi, 21:10 a 21:14.

V poslední disciplíně, ve které měl SoMetRad své zástupce, byla smíšená čtyřhra. Sebastian Janíček s Luckou Paterovou zvládli své úvodní kolo proti Hlubečkovi s Czajovou 21:12 a 21:10. Ve druhém kole jim již vystavili stopku čtvrtí nasazení Simon s Kalkušovou. „Soupeři působili více sehraně a rozhodně lépe uplatňovali mixové pojetí hry než naši, kteří hráli deblově,“ hodnotí Eva Titěrová.

Ve smíšené čtyřhře také nakonec startoval Filip Titěra společně s proseckou Klárou Kučerovou. Svůj úvodní zápas prohráli proti páru Šolar, Valentová 21:14 a 21:15.

„Když se podíváme realitě do očí, výsledky našich hráčů jsou odpovídající. Obecně jsou soupeři fyzicky i herně vyspělejší. Naši hráči hrají ještě hodně dětský badminton, ale mají dobré technické základy, a hlavně bojují! Je tedy rozhodně na čem stavět, jen být trpělivý a makat dál,“ dodává na závěr Eva Titěrová.

Všem hráčů gratulujeme k získaným výsledkům a těšíme se na jejich další výkony!

Výsledky MČR U13 naleznete zde.

Zdroj foto: Karel Kotyza