Oblastní přebory U17: pět medailí a postupy na MČR U17

27. 11. 2018

Naši hráči si z turnaje OP U17 odvážejí z každé disciplíny, kromě dvouhry dívek, alespoň jednu medaili. Někteří si tak svým výkonem zajistili účast na MČR U17. Z turnaje si hráči přivezli celkem 5 medailí  jednu bronzovou, dvě stříbra a dvě zlata.

V sobotu 24. 11. 2018 se ve Vinořské hale odehrál turnaj OP U17. Jelikož se jednalo o domácí halu Meteoru a zároveň postupový turnaj na následující Mistrovství České republiky do sedmnácti let, měli jsme zde početné zastoupení hráčů a hráček.

Na úvod přidáváme komentář trenéra Michala Turoně, který by rád vyzdvihl výkony Daniela Fürsta ve dvouhře a finálový zápas Marka Listopada s Tomášem Paterou: „Dlouho jsem Dana takto hrát neviděl, turnaj mu po všem směrech sednul. Dan i Tomáš s Markem, kteří postoupili na MČR U17 z prvních míst si zaslouží pochvalu za velmi rychlou a útočnou hru.“

Čtyřhra dívek

Začneme tentokrát u čtyřhry dívek. Té se zúčastnilo celkem devět párů, mezi nimiž hrály i naše hráčky Sarah Mathieu s Annou Vyšehradskou, Karolína Melíšková s partnerkou z klubu SK Radonice, Magdalenou Čermákovou a Barbora Johnová se svoji partnerkou z SK Hamr, Eliškou Bílkovou.

Sarah Mathieu s Annou Vyšehradskou porazily v prvním kole dvojici ze Zahradního Města, Kristýnu Bálintovou s Alžbětou Kobylákovou, 24-22 a 21-16. Ve druhém kole bohužel podlehly ve třetím setu páru Karolína Hejduková, Karolína Nachtmanová 18-21, 21-19 a 21-13.

Karolína Melíšková s Magdalenou Čermákovou se hned v prvním kole setkaly s Barborou Johnovou a Eliškou Bílkovou. Z této těsné třísetové bitvy nakonec pokračoval dál pár Johnová, Bílková, které zvítězily poměrem 21-18, 20-22 a 21-16.

Barbora Johnová s Eliškou Bílkovou v dalším kole porazily již výše zmíněný pár Karolína Hejduková, Karolína Nachtmanová ve dvou setech 26-24, 21-17 a postoupily tak do finále. Zde se střetly s Terezou Kunešovou a Klárou Šilhavou z SK Hamr, na které nestačily a podlehly ve dvou setech. Barbora Johnová s Eliškou Bílkovou si tak odvezly krásnou stříbrnou medaili.

Čtyřhra chlapců

Ve čtyřhře chlapců nás reprezentovali Jakub Kučera se Štěpánem Schroettrem, Vojtěch Havlík s Vojtěchem Frantou, Adam Král s partner z klubu TJ Spoje Praha, Petrem Jůzou, Tomáš Bláha s Jaroslavem Karbanem a Tomáš Patera s Markem Listopadem.

Přes první kolo se dostali Štěpán Schroetter s Jakubem Kučerou, kteří s přehledem porazili pár Filip Knytl, Filip Urban 21-12 a 21-9. Ve druhém kole však podlehli pozdějším finalistům Vojtěchu Bízkovi s Václavem Obhlídalem.

Vojtěch Franta s Vojtěchem Havlíkem zvítězili nad Josefem Rákosníkem a Richardem Teodorem Schinkem, kteří v předchozím kole porazili Adama Krále s Petrem Jůzou. Další kolo se Vojtům stalo osudné. Porazil je již výše zmíněný finálový pár Bízek, Obhlídal.

Marek Listopad s Tomášem Paterou vyhráli nad dvojicí Tomáš Orlík, Jakub Rieger, kteří zvítězili nad Tomášem Bláhou s Jaroslavem Karbanem. Následovalo čtvrtfinále, ve kterém Tomáš s Markem s přehledem porazili prosecký pár Marek Schumpeter, Jan Šnaiberk 21-9 a 21-13. Tímto se dostali do semifinále, kde narazili na Vojtěcha Bízka s Václavem Obhlídalem. Po dvousetové bitvě bylo rozhodnuto. Zlato si domů odvážel náš klučičí pár Tomáš Patera a Marek Listopad. Kluci si tímto odváželi nejen zlato, ale také postup na MČR U17.

Smíšená čtyřhra

Ve smíšené čtyřhře jsme měli také hojné zastoupení hráčů a hráček v podobě Petra Nejedlého, Barbory Johnové, Vojtěcha Franty s partnerkou Eliškou Bílkovou z SK Hamr, Vojtěcha Havlíka, Barbory Březinové, Sarah Mathieu, Marka Listopada a Tomáše Patery s Annou Vyšehradskou.

Petr Nejedlý s Barborou Johnovou se ve druhém kole střetli s Vojtěchem Frantou a Eliškou Bílkovou, které porazili ve třech setech 20-22, 21-6 a 21-19. Ve čtvrtfinále hráli s Patricií Klailovou a Vojtěchem Bízkem, na které nestačili. Barbora s Petrem prohráli 16-21 a 14-21.

Barbora Březinová s Vojtěchem Havlíkem v prvním kole doslova smetli Annu Fenclovou s Petrem Češkem 21-10 a 21-3. Ve druhém kole však nestačili na pár Nesvačil, Čermáková.

Tomáš Patera s Annou Vyšehradskou podlehli hned v prvním kole ve třetím setu páru Jakub Riegr, Veronika Tvrdíková 19-21, 22-20, 21-19.

Nejlépe se ve smíšené čtyřhře dařilo Sarah Mathieu s Markem Listopadem, kteří se dostali až do finále. Zde je nakonec porazila dvojice Patricie Klailová s Vojtěchem Bíkem. Sarah a Marek si tak odvezli stříbrné medaile.

Dvouhra dívek

V disciplíně dvouhra dívek jsme měli zastoupení čtyř hráček: Anna Vyšehradská, Barbora Březinová, Sarah Mathieu a Barbora Johnová. Všechny hráčky bohužel dostaly stopku hned v prvním kole.

Dvouhra chlapců

Ve dvouhře chlapců byl náš tým zastoupen devíti hráči z dvaceti osmi.

Marek Listopad nestačil v prvním kole ve třech na Tomáše Orlíka a nakonec prohrál 21-15, 17-21 a 21-18. Jiné to nebylo ani pro Štěpána Schroettera, Jakuba Kučeru a Adama Krále, kteří podlehli svým soupeřům ve dvou setech.

Petr Nejedlý se dostal až do čtvrtfinále, kde ho porazil pozdější finalista Vojtěch Bízek 21-10 a 21-9.

Do čtvrtfinále se dostal i náš další hráč Vojtěch Havlík. Zde narazil na svého kolegu Daniela Fürsta. Kluci odehráli nádherný třísetový zápas, z něhož jako vítěz vyšel Daniel Fürst.

Daniel se v semifinále střetl se svým dalším spoluhráčem z oddílu, Vojtěchem Frantou. V tomto zápase opět zvítězil Daniel Fürst a dostal se tak do finále. Vojtěch si vybojoval bronz.

Danielovým finálovým soupeřem se stal Vojtěch Bízek. Za necelou půl hodinu bylo dohráno. Daniel si po jasně vítězných dvou setech odvážel domů zlato, včetně postupu na MČR U17 v pánské dvouhře.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu, gratulujeme k postupu na MČR U17 a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Za Sokol Meteor Praha-Radotín,

Tereza Kudrnová