2. kolo extraligy: vítězství nad Montasem, prohra s Benátkami

2. 12. 2018

České „El Clásico“ po sobotních bojích má svého vítěze. Značně posílený tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou si poradil poměrem 6:2 se Sokolem Meteor Praha – Radotín. Nutno podotknout, že loni stříbrný Meteor nastupoval o tomto víkendu v oslabení bez Jana Loudy, Ondřeje Krále a Steffena Rasmussena.

Těžká pozice na kalkul výhry pro domácí Meteor, který své benátecké rivaly pozval do sportovního areálu v Benicích. Avšak, hned průběh prvních dvou zápasů překvapil. Smíšená čtyřhra, ve které nastoupil 63. pár světa Knudsen – Nielsen proti Drančákovi s Nedelchevou byl rozhodnut až v koncovce 3. setu se skóre 21:18.

Na vedlejším kurtu probíhal moldavsko – polský souboj deblových dvojek, ze kterého vyšel vítězně opět benátecký pár. Savin – Smilowski porazili Rogalskeho s Danielakem 25:23 a 21:15.

Následující obě čtyřhry jak mužů, tak žen byly jasně v držení benáteckých hráčů. Do dvouher se tedy vstupovalo s průběžným skórem 4:0 pro Benátky. První bod Meteoru po té ve třísetovém zápase přinesla Sabina Milová, která přehrála juniorku Kateřinu Zuzákovou 16:21, 21:18 a 21:16.

V pánských singlech zaskočila desetinásobného českého šampiona, Jana Fröhlicha, mladá posila z Polska, Matzeus Danielak. Téměř v generačním souboji zvítězil jednadvacetiletý Polák 21:18 a 22:20.

Oproti tomu první i druhý singl mužů vyzněl daleko lépe a jednoznačně pro benátecké hosty, kteří se tak mohli těšit z konečné výhry 6:2 nad svými odvěkými soupeři.

(zdroj: Kateřina Hejdrychová; czechbadminton.cz)

Nedělní utkání bylo pro potenciální postup do závěrečných bojů play- off velmi zásadní. Opět v oslabení se Meteor postavil hradeckému TJ Montas, který nakonec porazil 5:4 pomocí tzv. „zlatého zápasu.

Předem bylo jasné, že uhrát vítězné body v zápasech, ve kterých nastoupí bývalý vynikající párový hráč Matthew Nottingham, bude velmi náročné. Tento předpoklad se potvrdil a Meteor prohrával po úvodní smíšené čtyřhře a 2. deblu mužů 2:0.

O velké překvapení a „vlití nové krve do žil Meteoru“ se postaral pár Drančák – Synovec, který zaslouží velkou pochvalu za maximálně zvládnuté utkání 1. čtyřhry mužů proti páru Holub – Dratva poměrem 21:19 a 21:17.

Debl žen opět kartu obrátil a připsal 3. bod na stranu Montasu. Oproti tomu Sabina Milová si celkem snadno poradila s mladou hráčkou Terezou Šoralovou v setech 21:8 a 21:9. Podobným skórem i stylem vyrovnal stav na 3:3 Mateuzs Danielak, když porazil Marka Aubuse 21:9 a 21:13.

Pavel Synovec v druhém singlu mužů příliš Lukášovi Holubovi nevzdoroval a meteorská jednička, Michal Rogalski, tak věděl, že svůj zápas musím stoprocentně zvládnout, pokud chtěl Meteor pomýšlet na prodloužení utkání do zlatého zápasu. Naštěstí to Rogalski po setech 21:19 a 21:13 nad slovenským Milanem Dratvou zvládl a mohlo se jít do prodloužení.

V něm byl po vyřazení dámského i mužské singla nasazen mix. Do něj nastoupila Sabina Milová společně s Michalem Rogalskim, kteří si až překvapivě snadno poradili s Michaelou Fuchsovou hrající s Janem Hubáčkem.

Pro Sokol Meteor Praha – Radotín to bylo zásadní utkání, které se rozhodně počítá.

Veliký dík patří celému týmu, který i v takto oslabené sestavě udržel pozitivní přístup a získal důležité vítězství v druhém víkendovém utkání.

Speciální a neméně velké poděkování patří také vzácnému hostovi, Orlinu Tsvetanovi, bulharskému vynikajícímu koučovi a trenérovi Petyi Nedelchevy, který zásadně pomohl v několika důležitých momentech nedělního utkání!

Držíme palce do dalších kol! 3. kolo nás bude čekat o víkendu 19. a 20. ledna, kdy se „meťák“ utká s TJ Sokol Klimkovice a SK STAVOS Brno Slatina.

K. Hejdrychová