Oblastní přebory U19 Vinoř: šest medailí a dva postupy na MČR U19!

3. 12. 2018

Postupový turnaj OP U19 konaný ve Vinoři přinesl SoMetRadu spoustu medailí. Někteří členové oddílu se dokonce radovali z postupu na MČR U19. Celkem si hráči odváželi šest medailí – dva bronzy, dvě stříbra a dvě zlata.

V sobotu 1. 12. 2018 se odehrál oblastní přebor věkové kategorie U19 ve Vinoři. Hráči měli možnost získat kvalifikaci na MČR do devatenácti let, které se koná v termínu 15.-16.12. v Praze. SoMetRad nezahálel a odvážel si rovnou dva postupy.

V mixu se dařilo dvojici Vratislav Erhart, Ema Staňková, kteří porazili v třísetovém zápase pár Vojtěch Bízek, Patricie Klailová 14-21, 21-10 a 21-15. Poté narazili na dvojici Adam Šulc, Klára Šilhavá. Ema s Vratislavem odehráli velmi vyrovnaný zápas, který pro ně však skončil těsnou prohrou 21-19, 24-22. Z turnaje si tak přivážejí třetí místo.

Ještě lépe se vedlo páru Daniel Fürst, Barbora Johnová, kteří hned v úvodním zápase přehráli další Sometradskou dvojici – Marek Listopad, Sarah Mathieu 21-9 a 23-21. Další dvojici, které se náš pár musel postavit, byli Matěj Wolf a Magdaléna Čermáková z oddílu SK Radonice. Po třísetové bitvě bylo rozhodnuto. Do finále se probojovala dvojice Fürst, Johnová. První finálový set proti Adamu Šulcovi a Kláře Šilhavé byl velmi vyrovnaný, avšak prohráli 22-20. Druhý set byl podstatně rychlejší a skončil 21-15 v neprospěch Sometradu. Barbora Johnová a Daniel Fürst získali pěknou stříbrnou medaili.

V pánském deblu se blýskl Adam Bhuiyan s Tomášem Panochou, kteří si poradili se Stanislavem Erhartem a Viktorem Malým 21-18 a 21-18. Postoupili do dalšího kola, kde se střetli s Jáchymem Brázdou a Matějem Wolfem, kteří zvítězili až ve třetím setu poměrem 19-21, 21-14 a 23-21. Tento výkon klukům přinesl bronz.

V disciplíně čtyřhra dívek se přihlásili pouze čtyři páry. Dívky se tak utkali ve skupině formou každá s každou. Výsledky byli následovné: Anna Vyšehradská, Sarah Mathieu – čtvrté místo, Tereza Hřebíková, Kateřina Truchlá – třetí místo, naše hráčka Barbora Johnová s partnerkou Klárou Šilhavou skončila na druhém místě a zlatou medaili společně s postupem na MČR si odvážela další posila Meteoru Ema Staňková, s partnerkou z oddílu TJ Astra Zahradní Město Valentýnou Sonnkovou.

Nyní přejdeme ke dvouhře dívek. Naše reprezentantky Anna Vyšehradská, Barbora Johnová, Barbora Březinová a Sarah Mathieu, se kvůli silným soupeřkám nedostaly přes první kolo. Věříme však, že se jim příště povede lépe.

Dvouhra chlapců přinesla třetí až čtvrté místo pro Vojtěcha Frantu, který přehrál svého kolegu Marka Listopada ve třech setech 21-17, 16-21 a 21-17. Vojta dokázal zvítězit i nad Viktorem Malým 21-11, 21-13. Osudným se mu stal Vratislav Erhart, který Vojtu porazil ve třetím setu 19-21, 21-14 a 21-7. Z celého turnaje se však nejlépe vedlo Tomáši Paterovi, který lehce prokluzoval všemi zápasy s minimální ztrátou bodů. Ve finále se střetl s výše zmíněním Vratislavem Erhartem, kterého porazil 21-5 a 21-10. Domů si tak Tomáš odvážel nejen zlatou medaili, ale i postup na MČR kategorie U19.

Všem děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů nejen na Mistrovství republiky, ale i v dalších turnajích.

Výsledky naleznete zde.

Tereza Kudrnová