MČR U17: Kateřina Mikelová dvakrát stříbrná, Ema Staňková bronzová

10. 12. 2018

V Sokolu Meteor Praha – Radotín opět cinkaly medaile! Naši hráči se o víkendu zúčastnili mistrovství České republiky do sedmnácti let konané v brněnské X – Areně. Odtud si odváží hned 3 medaile (dvě stříbra a jeden bronz). O výkonech, které museli podat, aby vybojovali tato pěkná umístění, se dočtete níže v článku.

Na MČR jsme měli zastoupení sedmi hráčů: Daniel Fürst, Tomáš Patera, Ema Staňková, Kateřina Mikelová, Petr Nejedlý, Marek Listopad a Barbora Johnová.

O medailová umístění se postaraly dvě slečny. Kateřina Mikelová brala stříbro ve dvouhře a čtyřhře dívek. Ema Staňková je bronzová také díky čtyřhře dívek.

V pánské dvouhře nás reprezentovali Daniel Fürst a Tomáš Patera. Oba kluci bohužel vypadli v prvním kole, kdy Dan prohrál s turnajovou trojkou Lukášem Frankem 21-18, 24-22. Tomáš nezvládl koncovku třetího setu proti Danielu Kostrhunovi. Po velmi vyrovnaném boji zápas skončil 19-21, 21-18 a 21-17 v neprospěch našeho hráče.

Dámský singl ležel v rukou děvčat, Emy Staňkové a Kateřiny Mikelové. Ema postoupila do čtvrtfinále lehkým vítězstvím nad Lucií Metzovou 21-10 a 21-13, tady jí čekala pozdější vítězka turnaje Kateřina Zuzáková. Ema statečně bojovala, avšak prohrála ve dvou setech, 21:11 a 21:14.

Naše další hráčka, Kateřina Mikelová, si poměrně lehce razila cestu přes Kateřinu Pokornou a Soňu Hořínkovou. V semifinále narazila na Tallulah Sharleen Van Coppenolle a rozpoutala se největší bitva dne. Obě děvčata statečně bojovala. Třetí set byl velmi napínavý. Při stavu 20-20 ještě nikdo neměl tušení, jak zápas dopadne. Kačka a Tallu se doslova přetahovaly o každý bod. Nakonec si vítězství připsala na svou stranu Kateřina Mikelová po nekonečném třetím setu 28-26.

Finálovým zápasem se stal souboj mezi Kateřinami. Zuzáková nebo Mikelová? Kdo zvítězí? Po dvousetové bitvě bylo rozhodnuto poměrem 21:17 a 21:12. Kateřina Zuzáková si domu odváží zlato a naší Kačce tak patřila stříbrná medaile.

Ve smíšené čtyřhře bojovali Ema Staňková se svým partnerem Vratislavem Erhartem a Daniel Fürst s Barborou Johnovou. Ema s Vratislavem podlehli v prvním kole po vyrovnaném zápase dvojici Jakub Diviš, Zuzana Morcinková 14-21, 21-19 a 22-20. Dan s Barčou předvedli moc pěkné výkony na to, že to byl jejich druhý společný turnaj. V prvním kole zvítězili nad Tomášem Pospíšilem a Annou Natálií Kohoutovou 21-18 a 21-14. Druhé kolo se stalo našim hráčům osudné, když nestačili na Jakuba Matulu s Marií Studenou. Prohráli 21-15, 19-21 a 21-17.

Čtyřhry chlapců se zhostili Tomáš Patera s Markem Listopadem a Daniel Fürst s Petrem Nejedlým. Tomáš s Markem prohráli hned v prvním kole, v souboji proti Jiřímu Derkovi a Danielu Kostruhovi 19-21, 21-10, 21-16. Daniel s Petrem si vedli lépe. Probojovali se do čtvrtfinále, kde se střetli s prvními nasazenými hráči a zároveň pozdějšími vítězi turnaje Tadeášem Brázdou a Martinem Dostálem. Dan s Petrem prohráli ve dvou setech 21-15 a 21-7.

Do holčičího deblu nastoupily Ema Staňková se Soňou Hořínkovou a Kateřina Mikelová s Nelou Němcovou. Ema se Soňou nejprve vyhrály nad Lucií Metzovou s Valérií Žurkovou, později pak nad Veronikou Novákovou s Natálií Štěříkovou. Oba zápasy ve dvou setech. V semifinále se postavili Kateřině Zuzákové s Lucií Krpatovou. Prohrou nad těmito hráčkami získaly bronz. Do finále postoupily Kateřina Mikelová a Nela Němcová, vítězky mezinárodního turnaje Czech Junior v Orlové, které však také podlehly po setech 21:11 a 21:13 výše zmíněným děvčatům, Kateřině a Lucii. Holky se tak radovaly z druhého místa.

Kačce a Emě velmi blahopřejeme k získaným „plackám“. Všem děkujeme všem za reprezentaci oddílu a gratulujeme ke krásným výsledkům. Přejeme spoustu dalších úspěchů do budoucna. Jen tak dál!

Výsledky MČR U17 najdete zde.

KH a TK