Mládí vpřed! GPC U13 přináší SoMetRadu čtyři zlata z pěti disciplín

13. 12. 2018

S drobným zpožděním (výsledky turnaje jsme od pořadatelů získali až dnes) Vám přinášíme krátké ohlédnutí za víkendovým turnajovým tažením našich nejmladších. V počtu 16 hráčů a hráček se naši vydali směrem Kladno na turnaj „C“ kategorie do 13 let. Podařilo se nám ovládnout 4 z 5 disciplín!

Filip Titěra a Lucie Paterová patřili mezi nejlepší hráče turnaje! Filip bral dvě zlata a jeden bronz, Lucka jedno zlata a dvě stříbra.

Sebastian Janíček získal kompletní sadu medailí, Daniel Ryšánek bere zlato a bronz.

Ostatní se ale rozhodně také nenechali zahanbit. Kompletní výsledky snad brzy budou na stránkách czechbadminton.cz.

Dvouhra chlapců

Filip Titěra se stal nejúspěšnějším hráčem turnaje, když dokázal zvítězit ve dvouhře chlapců po spanilé jízdě bez ztráty jediného setu. Zdatně mu však sekundovali i naši další hráči, tudíž v semifinále jsme mohli vidět hned trojí zastoupení hráčů SoMetRadu. Sebastian Janíček a Daniel Ryšánek tak brali bronz.

Smíšená čtyřhra

K výhře ve dvouhře přidal Filip také vítězství ve smíšené čtyřhře, ve které startoval společně s proseckou Klárou Kučerovou. O této výhře se rozhodovalo až ve třetím setu proti druhém SoMetRad páru, který byl tvořen Sebastianem Janíčkem a Lucií Paterovou.

Dvouhra dívek

Dvouhra dívek zůstala také v držení SoMetRadu, kdy Lucie Paterová napodobila Filipa Titěru. Soupeřkám nedovolila získat ani set, ba dokonce žádná ze soupeřek na Lucku neuhrála více než dvanáct bodů na set.

Čtyřhra dívek

Ve čtyřhře dívek startovala Lucie Paterová společně s Adélou Turoňovou, která si tak připisuje jeden z prvních úspěchů v kategorii do třinácti let. Společně postoupily až do finále, kde po třísetové bitvě nestačily na Maixnerovou s Kučerovou. Se skóre 19:21, 24:22 a 17:21 získaly stříbrné medaile.

Čtyřhra chlapců

Čtvrtou disciplínou, kterou pro sebe získali hráči SoMetRadu se nakonec stala čtyřhra chlapců. Tu ovládnul pár Sebastian Janíček a Daniel Ryšánek. Bronz putuje také do oddílu zásluhou Filipa Titěry, který hrál s budějovickým Tobiášem Zubrem.

Gratulujeme našim nejmladším k dalším úspěchům, všem hráčům a hráčkám děkujeme za reprezentaci oddílu a držíme palce do dalších turnajů!