MČR U19: Kateřina Mikelová získala stříbro a bronz!

17. 12. 2018

O víkendu 15. – 16.12. 2018 se v hotelu Oáza konala letošní poslední tuzemská akce. Mistrovství České republiky kategorie do devatenácti let uzavírá rok 2018. Pro Sokol Meteor Praha Radotín to byla pěkná třešnička na dortu juniorské sezóny, ve které často dominovala Kateřina Mikelová. Ta si díky svému vystoupení na tomto šampionátu připsala do sbírky další dvě medaile. 

O komentář k tomuto turnaji se postarala Halka Bitmanová.

“ Na MČR U19 si Katka znovu zopakovala stříbrnou příčku v deblu. Tentokrát byl souboj s rivalkami Kateřinou Zuzákovou a Lucií Krpatovou až do posledního míčku dramatický. Nakonec z toho sice zlato nebylo, ale vyrovnaný zápas dal jasně najevo, že suverénky letošní sezony musí s Katkou a Nelou počítat jako se svými největšími soupeřkami.

Druhou medaili a to bronzovou Katka vybojovala ve dvouhře. S poklidem prošla až do semifinále. Zde narazila na Terezu Kobylákovou, kterou před necelým měsícem dokázala porazit. Nicméně tentokrát byla Tereza lepší, výborně se na domácí šampionát připravila zejména po psychické stránce a nedala ani Katce ani pozdější finálové soupeřce šanci pomýšlet na vítězství.

Katku je potřeba pochválit. Během týdne čtyři medaile, během podzimu několik super výsledků jak na domácí, tak mezinárodní scéně. Udělala obrovský kus práce a podporována rodiči i oddílem s klidným svědomím si může tento rok označit za úspěšný.

Samozřejmě nelze nevidět i některé chyby, stále je co se učit. Určitě ona i trenér vědí, na čem je potřeba zapracovat tak, aby třeba příští rok se zase posunula o krůček dál. Potenciál na to určitě má.

Další naše hráčka Ema Staňková si dobře vedla v deblu, kde pro tento turnaj měla za partnerku Valentýnu Sonnkovou. Probojovaly se mezi nejlepších osm párů. V boji o postup do semifinále podlehly právě dvojici Mikelová/Němcová.

Ve dvouhře se Emče úplně nedařilo. Prohrála hned svůj úvodní zápas, ale je třeba říci, že Ema bude ještě pro příští rok startovat ještě v kategorii nižší, tj. do sedmnácti let.

To stejné platí o Tomášovi Paterovi, pro kterého to byla vůbec první účast na MČR U19. Přijel zejména získávat zkušenosti s úplně jinou úrovní badmintonu, než jaká je v nižších věkových kategoriích.“

K úspěchům gratulujeme a přejeme všem krásné Vánoce a hlavně zdraví do dalšího roku.