Oblastní přebory Prahy: devět medailí pro SoMetRad

17. 12. 2018

SoMetRad opět bodoval! Tentokrát na přeborech Prahy GPC U15 ve Štěrboholech. Celkem jsme si z tohoto turnaje odváželi devět medailí! Pět bronzových, dvě stříbrné a dvě zlaté. Jaké výkony museli naši hráči podat na cestě za úspěchem?

Začněme u čtyřhry dívek. Zde nás reprezentovaly Adéla a Klára Klímovy, Helena Chvalová s Ellou Knaislovou a Lucie Sommerová s Annou Vávrovou. Helena s Ellou ve čtvrtfinále přehrály dívčí pár z SK Prosek Praha, Kláru Kučerovou a Vandu Sedláčkovou, 21-11 a 21-16. V semifinále však narazily na Barboru Bursovou s Karolínou Nachtmanovou, které se jim staly osudné. Klářina a Adélina cesta též skončila v semifinále, kde hráčky nestačily na pár Kateřina Koliášová, Ivana Treperová.  Všechna čtyři děvčata se tak podělila o krásné třetí místo.

Ve čtyřhře chlapců jsme měli také početné zastoupení. Z této disciplíny jsme si odváželi hned dvě medaile, bronzovou a stříbrnou. Cesta Milana Kováře s Adamem Králem začala vítězstvím nad Davidem Eršilem a Matyášem Peckou 21-16, 21-13. V dalším kole kluci hráli proti pozdějším vítězům Matějovi Slavíkovi a Adamu Srnci. Zde naši kluci nádherně bojovali. Žádný bod nebyl zadarmo. Nezvládli však koncovku třetího setu, ve které prohráli 23-21. Děkujeme za ukázku velké bojovnosti a gratulujeme k bronzovému umístění. Tomáš Bláha s Petrem Hnilicou se dostali až do finále, kde se jim stali osudní, již výše zmínění hoši Matěj Slavík a Adam Srnec. Kluci se tak umístili na stříbrné pozici.

Smíšená čtyřhra se nesla v duchu bronzové a zlaté medaile pro SoMetRad, o něž se postarali Tomáš Bláha s Karolínou Nachtmanovou, Jaroslav Karban s Ellou Knaislovou a Adam Král s Klárou Klímovou. Jaroslav s Ellou si prorazili cestu přes dva páry až do semifinále, kde je ve dvou setech přehráli Matěj Slavík s Kateřinou Koliášovou z oddílu SK Hamr. Výkony Adama Krále a Kláry Klímové byly podobné. Ve čtvrtfinále vyhráli nad párem SoMetRadu, Milanem Kovářem s Adélou Klímovou, 21-17 a 21-17. Opět se jim stalo osudné semifinále, kde narazili na dalšího hráče Sometradu, Tomáše Bláhu s partnerkou Karolínou Nachtmanovou z oddílu SK Prosek Praha. Tomáš s Karolínou se bez velkých problémů dostali až do finále, kde dokázali zvítězit nad párem Matěj Slavík, Karolína Koliášová, 21-17 a 21-19. Ella s Jaroslavem a Adam s Klárou si odváželi třetí místa, Tomáš s Karolínou získali zlato!

V dámské dvouhře získala nejlepší umístění Ella Knaislová v podobě děleného třetího místa. Cestou se střetla s další naší hráčkou, Lucií Sommerovou, kterou porazila 21-14 a 21-8. V semifinále Ella statečně bojovala s Barborou Bursovou. Avšak prohrála ve dvou setech.

Dvouhra chlapců se pro Sometrad stala nejúspěšnější disciplínou ze všech. Kluci zabojovali a všechna tři místa (první, druhé a dělené třetí) patřila našemu oddílu. Adam Král a Milan Kovář si rozdělili třetí místo. Každý z chlapců porazil dva hráče. Milan prohrál s Tomášem Bláhou a Adam s Petrem Hnilicou. Odehrálo se tedy Sometradské finále, ve kterém zvítězil Tomáš Bláha.

Tomášovi Bláhovi obzvláště gratulujeme. Výhrou v singlu se stal nejlepším hráčem oddílu. Bral tedy celkem dvě zlata.

Přejeme všem hráčům, aby se jim nadále dařilo.

Tereza Kudrnová