Přebory Prahy pro kategorie U13 a U17

18. 12. 2018

O víkendu 15.-16.12. se konaly také přebory Prahy pro kategorie U13 a U17. Tento koncept turnajů je poněkud odlišný než tomu bývalo. Jedná se totiž o Přebory Prahy, avšak nikoliv o turnaj, ze kterého je možné postoupit na šampionáty daných kategorií. Nicméně tento fakt neubírá na hodnotě turnaje. Vítězové se totiž stávají přeborníky daných oblastí! A SoMetRad těchto přeborníků má hned několik.

Začněme mladší kategorií, která svůj poslední turnaj sezóny odehrála v neděli 16.12. v hale Hamr – Braník.

Z tohoto přeboru si naši hráči odvážejí hned 4 tituly oblastních přeborníků.

Největší sběratelkou medailí byla Lucie Paterová, která ovládla všechny tři disciplíny, jak dvouhru a čtyřhru dívek, tak smíšenou čtyřhru, ve které nastoupila společně se Sebastianem Janíčkem. Lucka si tak nadělila hezké tři předvánoční dárky v podobě titulů přebornice Prahy.

Se stejným počtem i druhem medailí byli také velmi úspěšným dva naši hráči.  Sebastian Janíček získal zlato ve smíšené čtyřhře a dále bronz ve dvouhře chlapců. Filip Titěra naopak ovládl čtyřhru chlapců, ve které startoval s Adamem Srncem. Ze smíšené čtyřhry si naopak také přiváží bronz.


O kategorii do patnácti let  si můžete přečíst obsáhlý článek Terky Kudrnové zde.


Na stejném místě, ve stejný čas, akorát na vedlejších kurtech bojovali také hráči starší kategorie do sedmnácti let. A i zde byly medailové žně!

Barbora Johnová dokázala ovládnout společně s Karolínou Nachtmanovou čtyřhru dívek a smíšenou čtyřhru společně s Danielem Fürstem. Barča mohla přidat i třetí zlato, bohužel ve finále prohrála ve třísetové bitvě s Karolínou Hejdukovou.

Daniel Fürst k zlato ze smíšené čtyřhry přidal ještě dvě bronzové medaile. Jednu z dvouhry chlapců a druhou ze čtyřhry chlapců, ve které startoval společně s Vojtěchem Frantou.

Mezi další medailisty patřili bronzoví Marek Listopad a Tomáše Patera. Druhý jmenovaný pak také bral stříbro ve dvouhře chlapců a bronz ve smíšené čtyřhře společně s Annou Vyšehradskou.

Vojtěch Franta rozšířil sbírky SoMetRadu také díky druhému místu ve smíšené čtyřhře a třetímu místo ve dvouhře chlapců.

Všem medailistům gratulujeme k víkendovým úspěchům, jen tak dál!

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete níže.

U13

U15

U17