První turnaje roku 2019: GPD U13, GPC U19 a OP Prahy

7. 1. 2019

První lednový víkend nového roku se nesl ve znamení hned několika turnajů. Nejmladší kategorie soutěžila na Jeremi Sportu v turnaji úrovně „D“, nejstarší junioři naopak zůstali na téměř domácí půdě ve vinořské hale. Dospělí hráči se pak také pokoušeli probojovat na únorové Mistrovství ČR, pro které se konal oblastní přebor na Hamru ve Štěrboholech.

Posledně jmenovanými začneme. SoMetRad měl hráčské pokrytí ve všech disciplínách, avšak jediným, který dokázal ve své disciplíně zvítězit a tím získat postup na zmiňované MČR, byl Matěj Hubáček hrající s Bertou Ausbergerovou ve smíšené čtyřhře.

V dalších disciplínách se získání míst na šampionátu již nepodařilo, i když pár medailí z toho také cinklo. Kačka Hejdrychová přiváží z každé disciplíny bronzovou medaili. Ve dvouhře žen byl tento zisk díky malému počtu hráček jednodušší, avšak třísetový zápas se třemi mečboly proti Radce Šilhavé se určitě počítá.

Ve smíšené čtyřhře startovala společně s Rendou Weinzettlem z BK Arion Praha, se kterým skončili v semifinále na raketách reprezentačních juniorů Palána s Kobylákovou.

Ve čtyřhře dívek se pár Tereza Holečková a Kateřina Hejdrychová dostal také do semifinále. Po nezvládnutých koncovkách proti Sonnkové se Šilhavou se tak musely spokojit opět s bronzovými medailemi.

Na turnaji startovali také Jonatan Šercl, Pavel Synovec, Adéla Zimmerová a Martina Hobziková. Kompletní výsledky naleznete na konci článku.


Ve stejném čase ale na jiném místě získávali první turnajové zkušenosti a prvním úspěchy také naši nejmladší hráči.

Nejúspěšnějším pak byl David Kaniš, kterému se jako turnajové sedmičce podařilo ve dvouhře chlapců zvítězit dokonce bez ztráty setu.

Druhou medaili si pak David mohl připsat na své konto díky druhému místu ze čtyřhry chlapců, ve které startoval s dalším hráčem SoMetRadu Kryštofem Jiráskem.


V neděli 6.1. 2019 se na vinořské hale konal „céčkový“ turnaj nejstarší juniorské kategorie. Pro SoMetRad tu opět přibylo několik medailí a to i přes to, že většina SoMetRad hráčů spadá ještě do kategorie do sedmnácti let.

O tu zlatou se postarali Daniel Fürst společně s Petrem Nejedlým, kdy ve finále porazili nasazené jedničky Brázdu s Volfem 22:20 a 21:17.

Dan přidal ještě bronz společně s Bárou Johnovou ve smíšené čtyřhře. V té dokázali porazit ve čtvrtfinálovém „klubo – vražedném“ souboji druhý SoMetRad pár, Tomáš Patera – Anna Vyšehradská, 21:17 a 21:15.

V semifinále pak další SoMetRad hráčka Ema Staňková hrající společně s astráckým Erhartem porazili právě Dana s Bárou 21:14 a 21:17 a ve finálovém utkání zvládli přehrát „arioňácké“ Bízka s Klailovou 25:23 a 21:15.

Poslední dvě medaile a to bronzové hodnoty získal Adam Bhuiyan ve dvouhře chlapců, když dokázal porazit nasazenou turnajovou trojku Hykyše, a Bára Johnová společně s hamerskou Eliškou Bílkovou ve čtyřhře dívek.


Výsledky GPD U13 zde.

Výsledky GPC U19 zde.

Výsledky OP dospělých zde.

O turnaji GPC U13, který probíhal v Liberci a SoMetRad na něm posbíral také pár úspěchů, zatím nemáme více informací. Výsledky a report přineseme později.