GPC U13 Benátky n./J. – Daniel Ryšánek přiváží tři zlata, Jana Hnilicová dvě!

14. 1. 2019

V sobotu 12. 1. 2019, se odehrál další letošní turnaj, tentokrát kategorie GPC U13 v Benátkách nad Jizerou. SoMetRad zde měl zastoupení pěti hráčů. Jak bodovali a kolik medailí si nakonec všichni odvezli?

Začněme se smíšenou čtyřhrou. V této disciplíně se nejlépe vedlo Adéle Turoňové s Danielem Ryšánkem, kteří obsadili první místo. Skvěle se dařilo i Janě Hnilicové a libereckému spoluhráči Michalovi Nidrle, které porazil v semifinále výše zmíněný pár Turoňová, Ryšánek. Jana s Michalem tak skončili na třetím místě.

Chlapecké čtyřhry se zúčastnily pouze čtyři páry. Na prvním místě se umístil Daniel Ryšánek s partnerem z oddílu BK 93 Hořovice, když bez ztráty setu porazili zbylé tři páry. Získali tak zlatou medaili.

V dívčí čtyřhře si všechna děvčata vedla na výbornou.  Ve finále se setkala dvojice Hnilicová, Slavíčková s Turoňovou, Wimmerovou. Po dvousetové bitvě zvítězily Hnilicová, Slavíčková 24-22 a 21-16. Holky si tak mezi sebe rozdělily zlato a stříbro.

Náš jediný klučičí reprezentant, Daniel Ryšánek, v chlapeckém singlu úplně zazářil a po třech zápasech, ve kterých neztratil ani jeden set, si odvážel další zlatou medaili a stal se tak nejúspěšnějším hráčem turnaje.

Dvouhra dívek byla pro naše děvčata velmi zajímavá. Ve finále se setkala Jana Hnilicová s Adélou Turoňovou. Nutno říci, že Adéla se do finále dostala přes nasazenou dvojku, Ester Královou, po vítězství ve třech setech 20-22, 21-16 a 21-8. Ve finálovém utkání bylo po dvou setech rozhodnuto. Jana si domů odvážela vítězství, Adéla pěkné druhé místo.

Celkem si tedy SoMetRad z Benátek nad Jizerou odvážel jeden bronz, dvě stříbra a čtyři zlaté medaile.

Děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme, aby se i nadále takto dařilo.

Tereza Kudrnová