GPA Český Těšín: Pavel Drančák nejúspěšnější hráč turnaje, Hubáček a Mikelová získávají další medaile

15. 1. 2019

O druhém lednovém víkendu se konalo již tradiční první dospělé „áčko“ nového roku. Na východ republiky se sjelo přes 110 hráčů, kteří testovali svou formu před únorovým šampionátem. Zároveň se také rozdávaly poslední body, které mohou zamíchat postupovými příčkami právě na zmíněný vrchol sezóny. Sokol Meteor Praha – Radotín měl na turnaji zastoupení v podobě 5 hráčů, kteří posbírali celkem 4 medaile.

Naším a zároveň celo-turnajově nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal s jednou zlatou a jedno stříbrnou medailí Pavel Drančák. Společně s dalším meteorským hráčem, Michalem Hubáčkem, tak získali již třetí vítězství v řadě na okruhu dospělých celostátních turnajů.

Společně s Magdalénou Lajdovou pak sahali také po druhé zlaté medaili, která jim ve dvou těsných koncovkách proti již tradičním soupeřům Šelongovi s Šikalovou unikla.

„V deblu s Míšou je to náš třetí titul v řadě na okruhu GPA, navíc je to šestý spoluhráč, se kterým se mi podařilo vyhrát Těšín, což je asi dobrý. Takže ze dvou třetin převládá spokojenost s turnajem. V mixu jsme chtěli oplatit Vojtovi s Déňou porážku z minulého áčka. Bohužel nás „netrefila“ ani jedna z koncovek, škoda a gratulace soupeřům!“

Třetí klubovou medailistkou se stala Kateřina Mikelová, která vybojovala druhé místo ve dvouhře žen. I přes nedávno zraněný kotník dokázala ve druhém kole porazit Anežku Nováčkovou, ve čtvrtfinále Janu Adámkovou a v semifinále Soňu Hořínkovou. V finále však Kačka nestačila na výborně hrající Veroniku Dobiášovou, se kterou prohrála 21:12 a 21:11. I tak je to pro Kačku výborný úspěch.

Naši další hráči, Hubáček – Hejdrychová zůstali na raketách ve druhém kole Valentovi s Krocovou. Kačka Hejdrychová pak postoupila ve dvouhře přes páteční kvalifikační kola do hlavní soutěže. Tam vypadla v kole druhém po celkem hladkém zápase s Veronikou Koldovou.

Petr Hošek startoval tradičně s Petrem Jelínkem ve čtyřhře mužů. I přes třetí nasazenou pozici zůstali před branami semifinále po porážce pozdějšími finalisty Šelonga s Janoštíkem.

Kompletní výsledky najdete zde.

Foto zdroj: Ladislav Káňa