3. kolo Extraligy: jedna výhra (5:3) a jedna prohra 3:5

25. 1. 2019

Sokol Meteor Praha – Radotín o víkendu odehrál již třetí kolo celostátní extraligy, sehrál tak dvě velmi důležitá a zároveň vyrovnaná utkání proti TJ Sokol Klimkovice a SK Stavos Brno Slatina, z nichž první skončilo výhrou 5:3 a druhé prohrou 3:5. Pojďme se společně podívat na průběh jednotlivých utkání.

První utkání proti oddílu TJ Sokol Klimkovice se odehrálo v sobotu 19. 1. v Letňanské BB aréně. K úvodnímu zápasu nastoupili na kurt číslo jedna Pavel Drančák s Petyou Nedelchevou proti bývalému extraligovému hráči SoMetRadu Jakubu Bitmanovi, který hrál s partnerkou Dominikou Budzelovou. Po dvou těsných setech první bod získala dvojice Drančák, Nedelcheva.

Na druhém kurtě se mezitím odehrála pánská čtyřhra, kde se nám poprvé od nešťastné autonehody představil Jan Louda hrající za barvy našeho oddílu po boku Michala Rogalski. Kluci se s Rajarajanem  Karan Rajanem a Thomsenem Christianem Lindem prali o každý balón. Nakonec ve třetím setu zvítězil meteorský pár Rogalski, Louda a připsal tak našemu oddílu druhý bod.

Jinak tomu nebylo ani v dámském deblu, kdy Sabina Milová s Petyou Nedelchevou lehce porazily Kateřinu Tomalovou a Dominiku Budzelovou 2:0 na sety.

Další přišla na řadu druhá pánská čtyřhra, kde proti sobě nastoupily dvojice Drančák, Rassmussen a Bitman, Král. Po dvou setech bylo rozhodnuto, Meteor získává čtvrtý bod.

Následoval druhý pánský singl v podobě mladého polského hráče, Mateuse Danielaka, hrajícího za náš oddíl a Filipa Budzela. Tentokrát se hrálo na tři sety. Michal Rogalski během herních pauz dával Mateusovi užitečné rady, díky kterým dokázal porazit Budzela poměrem 21-13, 17-21 a 21-13.

První bod pro oddíl TJ Sokol Klimkovice připsal Thomsen Christian Lind, který velmi těsně porazil Steffena Rassmussena  21-19 a 21-17.

Další bod pro Klimkovice získala singlistka Kateřina Tomalová, když porazila naší mladou bojující hráčku, Sabinu Milovou, ve třech setech.

Poslední bod si připsaly Klimkovice díky skreči Michala Rogalskeho, který nemohl hrát kvůli poraněnému kolenu.

Sokol Meteor Praha – Radotín svou bojovností zvítězil nad Klimkovicemi 5:3 a získal tak důležité vítězství.

V neděli náš oddíl nastoupil k utkání v brněnské X-aréně, domácí hale oddílu SK Stavos Brno Slatina. Oba týmy se od dvanácti hodin poctivě rozcvičovali. Po slavnostním představení domácích hráčů a hostů se začalo hrát.

Na prvním kurtě se opět začínalo smíšenou čtyřhrou, ve které proti sobě nastoupili Pavel Drančák s Petyou Nedelchevou a Lukasz Moren s Martinou Repiskou. Již ze začátku bylo vidět, že všichni hráči ze sebe vydají naprosté maximum. První zápas se hrál na tři sety. V těsné koncovce nakonec zvítězili Lukasz Moren a Martina Repiská 21-16, 13-21 a 21-18.

Mezitím na druhém kurtě statečně bojovali Milan Ludík s Michalem Světničkou, ale na dvojici Rogalski, Louda nestačili. Velmi vyrovnaný zápas skončil 22-20, 25-23. Stav byl tedy srovnán na 1-1.

Druhý pánský debl skončil vítězstvím pro brněnský oddíl. Rasmussen s Drančákem prohráli, opět velmi těsně, s Lukaszem Morenem a Sorenem Toftem Hansenem 19-21, 19-21.

Skóre však hned dorovnala děvčata Petya Nedelcheva se Sabinou Milovou, které po hodinovém zápase vyzrály nad Martinou Repiskou a Kate Foo Kune 21-17, 17-21, 13-21.

Důležitý bod přidal i Mateusz Danielak, který porazil svého soupeře Matěje Hniličana opět až ve třetím setu. Meteor se opět dostal do vedení 3:2.

Avšak brněnský tým v zápětí bodový rozdíl dorovnal dámským singlem, kde se představila Dominika Koukalová za SoMetRad a Kate Foo Kune za Slatinu. Kate k zápasu nastoupila ihned po namáhavém deblu, ale nakonec ve třetím setu zvítězila 16-21, 21-11 a 21-14.

Předposlední zápas sehrál Steffen Rasmussen proti Sorenu Toft Hansenovi. Tentokrát se hrálo na dva sety, v kterých Steffen udělal pár chyb a tak Soren zvítězil, opět velmi těsně, 21-19 a 21-17.

V posledním a zároveň nejzajímavějším a vlastně rozhodujícím zápasem se stal první pánský singl, kde se utkala česká badmintonová jednička Milan Ludík hrající za SK STAVOS Brno Slatina a polská jednička Michal Rogalski hrající za Sokol Meteor Praha – Radotín.

V těchto setech šlo o všechno. Buď náš oddíl dorovná a bude se hrát zlatý zápas anebo odjede poražen. Nejdelší zápas dne, při kterém se doslova otřásala hala v základech pod bouřlivým potleskem brněnských fanoušků, nakonec skončil lépe pro Milana Ludíka, který zvítězil nad Michalem Rogalskim 26-24, 19-21 a 23-21.

Sokol Meteor Praha – Radotín během víkendu zaznamenal výhru i prohru. Hráči však zůstali pozitivní a usměvaví. Nemohou se dočkat posledního kola extraligy, které sehrají v neděli 24. 2. 2019 na domácí půdě v Benicích proti druhému brněnskému oddílu BADMINTON FSpS MU. Rozhodne se tak o postupu do Play-off z případného druhého místa.

Přejeme hráčům meteorského „Áčka“, aby zápas čtvrtého kola dopadl co nejlépe.

Tereza Kudrnová