MČR 2019: Bitman přiváží 10. titul mistra ČR, Drančák a Hubáček vezou stříbro, Milová a Hošek bronzoví!

6. 2. 2019

O prodlouženém víkendu 1. – 3. 2. 2019 se konalo dlouho očekávané Mistrovství České republiky v Plzni. Ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň se v pátek dopoledne sešli nejlepší hráči z republiky, aby se zde utkali nejen o medaile, ale hlavně o titul „mistra republiky“. Náš oddíl měl ve všech disciplínách, s výjimkou pánského singla, svého zástupce. Všichni statečně bojovali a nakonec to i zacinkalo. Sokol Metor Praha – Radotín si domů odvážel tři bronzové medaile, dvě stříbrné a jednu nejcennější! Zlatou.   

V dámském deblu nás reprezentoval jediný pár. Jednalo se o hráčku Kateřinu Mikelovou a její partnerku Nelu Němcovou z oddílu TJ Orlová – Lutyně. Děvčata hned v prvním kole narazila na své tradiční juniorské soupeřky Kateřinu Zuzákovou a Lucii Krpatovou. Pro Kateřinu s Nelou začala hra slibně, avšak v koncovce zaváhaly, a tak v prvním setu zvítězila Kateřina s Lucií 21-19. Jinak tomu nebylo ani ve druhém setu, který skončil méně úspěšně 21 – 10.

Kateřina Mikelová náš oddíl reprezentovala i v dámském singlu, kde se dostala výhrou nad Tallulah Sharleen Van Coppenolle do čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, že je Kateřině pouhých šestnáct let, si vedla na výbornou, když sehrála velmi vyrovnaný zápas s pozdější semifinalistkou Veronikou Dobiášovou 22-20, 19-21 a 21-15. Další meteorská hráčka Sabina Milová si díky dvěma hladkým vítězstvím zajistila účast v semifinále.  Tady ji však zastavila úspěšná obhájkyně titulu, Tereza Švábíková. Sabina tak pro Meteor získala bronzovou medaili.

Pánský debl byl také velmi úspěšný. Ze tří párů obsadily dva medailové pozice. Petr Hošek se svým partnerem Petrem Jelínkem, z TJ Sokol BC RSC Brno, si vedl velmi dobře. Bez ztráty setu společně porazili dva páry a postoupili do semifinále, kde nestačili na nasazené jedničky z Krumlova, Tomáše Švejdu a Jaromíra Janáčka. Petrové si odváželi bronz.

Příjemným překvapením se stal Jakub Bitman s Matějem Hubáčkem. Díky své vytrvalosti, správné domluvě a čtení hry se dostali do finále, kde bojovali o zlatou medaili s výše zmíněným párem. Jednalo se o nejdelší a zároveň nejvyrovnanější zápas dne. V prvním setu s přehledem zvítězili Švejda s Janáčkem 21 – 15. Bitman s Hubáčkem je však následně překvapili rychlou a téměř bezchybnou hrou, a tak poměrem 21 – 16 ovládli druhý set. V závěrečném setu šlo o všechno.  Oba dva páry se praly o každý bod, vzájemně se povzbuzovaly a za podpory trenérů a publika ze sebe vydaly to nejlepší. V těsné koncovce titul získal Tomáš Švejda a Jaromír Janáček, když Jakub s Matějem prohráli o pouhé dva body 20 – 22.

Nejúspěšnější disciplínou se pro náš oddíl stala smíšená čtyřhra. Polometeorský pár Sabina Milová a Jaromír Janáček skončili na třetím místě, když je porazil další hráč SoMetRadu Pavel Drančák s partnerkou z oddílu TJ Astra Zahradní Město Magdalénou Lajdovou. Pavel s Magdou postoupili do finále, kde se střetli s devítinásobnými mistry republiky  Alžbětou Bášovou a Jakubem Bitmanem.

Již od začátku turnaje zde byla otázka: „Podaří se Bětce s Jakubem získat desátý titul v řadě?“. Všichni se těšili, až budou znát výsledek. Dvousetové finále nakonec skončilo radostnými výkřiky, Jakubovým pádem na zem a objetím se svou spoluhráčkou. Bitman s Bášovou poráží Drančáka s Lajdovou 22 – 20 a 21 – 18. Jakub s Bětkou si tak připisují historické desáté vítězství v řadě ve smíšené čtyřhře. Náš klub tak díky klukům a Sabině získává zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili ze smíšené čtyřhry.

Děkujeme všem našim hráčům, kteří se mistrovství republiky zúčastnili, za reprezentaci oddílu.

Tereza Kudrnová