Bronzové GPA U15

16. 2. 2019

Tento víkend se v Mostě konal turnaj GPA U15, kterého se z našeho oddílu zúčastnili pět chlapců a čtyři dívky. Chlapcům se tentokrát vedlo o něco lépe než děvčatům, když dohromady nasbírali pět bronzových medailí. V tomto článku se budeme zabývat pouze medailovými umístěními. Všechny výsledky turnaje k nahlédnutí zde.

Chlapecké dvouhry se zúčastnili všichni čtyři naši kluci. Milan Kovář nestačil na Jaroslava Bubeníka a tak skončil hned v prvním kole. Tento fakt si však vynahradil v deblu.

Petr Hnilica, po velmi dramatickém prvním kole, kde ve třech setech porazil Samuela Glacema 21-16, 15-21 a 21-16, později však nedokázal zvítězit nad Danielem Dvořákem – pozdějším vítězem turnaje.

Náš další hráč, Adam Král, také skončil ve čtvrtfinále, když ve dlouhém třísetovém zápase nezvládl nápor Ondřeje Běhounka, který zvítězil 19-21, 21-13 a 21-14.

Nejlépe se v této disciplíně vedlo Tomášovi Bláhovi. Díky své vytrvalosti a dobrému čtení hry lehce porazil tři hráče a dostal se tak do semifinále. Zde narazil na výše zmíněného Daniela Dvořáka. Tomáš si tak odváží krásné třetí místo z chlapecké dvouhry.

Jinak tomu nebylo ani v chlapecké čtyřhře. Tomáš Bláha s Petrem Hnilicou se výhrou nad dvěma páry probojovali do semifinále, kde je porazili pozdější vítězové disciplíny Daniel Dvořák a Jan Rázl 21-12, 21-13.

Milan Kovář a Adam Král si doslova zaslouženě vydřeli semifinále, když sehráli dva vyrovnané třísetové zápasy. Avšak zde prohráli s pozdějšími finalisty Pavlem Hrubcem a Pavlem Maňáskem.

Kluci si tak odvážejí další čtyři bronzové medaile.

Níže si můžete přečíst komentář od medailisty Adama Krále:

O víkendu 9. – 10.února se ve sportovní hale v Mostě konal celorepublikový turnaj kategorie do patnácti let. Radotín zde reprezentovalo 9 hráčů: 5 chlapců a 4 děvčata. Do semifinále, tedy druhého hracího dne se dostali 4 chlapci: dva páry ve čtyřhře a jako jediný zástupce ve dvouhrách Tomáš Bláha. Ten ale bohužel „schytal“ prvního nasazeného a pozdějšího vítěze Daniela Dvořáka. Tomáš podal skvělý výkon, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Stejně dopadly i oba debly chlapců (Tomáš s Petrem Hnilicou a Milan Kovář s Adamem Králem), ale i tak si myslím, že se turnaj dá hodnotit jako povedený a 3 medailová umístění rozhodně nejsou špatným počinem.

Děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Tereza Kudrnová