GPA U17 Hradec Králové

20. 2. 2019

O víkendu 16. – 17. 2. 2019 se v Hradci Králové odehrál turnaj GPA U17, kterého se zúčastnilo početné množství našich hráčů. Jmenovitě se jednalo o Emu Staňkovou, Barboru Johnovou, Barboru Březinovou, Marka Listopada, Tomáše Pateru, Vojtěcha Frantu, Daniela Fürsta, Petra Nejedlého a Vojtěcha Havlíka. Tento dvoudenní turnaj přinesl našemu oddílu dvě bronzové medaile a jedno stříbro. Pojďme se společně podívat na průběh jednotlivých disciplín.

Ve smíšené čtyřhře bojovalo pět našich párů. Vojtěch Havlík a Barbora Březinová sehráli první kolo turnaje s Pavlem Maňáskem a Petrou Maixnerovou. Bohužel pro meteorský pár Havlík, Březinová skončil zápas prohrou ve dvou setech. O něco lépe se dařilo Vojtěchu Frantovi hrajícího s Eliškou Bílkovou, kteří se statečně postavili Markovi Schumpeterenovi a Michaele Říhové. Hrál se dlouhý třísetový zápas, ve kterém těsně zvítězili Schumpeter, Říhová 17-21, 21-19, 21-16. Jinak tomu nebylo ani v případě Tomáše Patery a Anny Vyšehradské. Úvodní kolo pro ně bylo velmi vyrovnané, avšak ve třetím setu podlehli Danielu Dvořákovi a Veronice Novákové 17-21, 21-14, 21-11.

Ema Staňková a Vratislav Erhart se výhrou ve dvou zápasech, kde porazili Matěje Šilhana s Bárou Šenfeldovou a Davida Smutného s Lucií Metzovou, dostali do čtvrtfinále. Zde jako náš předešlý pár narazili na Daniela Dvořáka s Veronikou Novákovou. Opět se odehrál třísetový zápas, který skončil 21-11, 17-21, 21-19 v neprospěch Emy a Vratislava. Daniel Fürst a Barbora Johnová se také probojovali až do čtvrtfinále, zde se jejich soupeři stali Vojtěch Poříz a Martina Ševčíková. Po dvou setech zvítězil pár Poříz, Ševčíková.

Do pánského deblu nastoupili tři naše páry, z nichž se dva utkali hned v prvním kole. Jednalo se o zápas Vojtěcha Franty a Marka Orose proti Danielu Fürstovi a Petru Nejedlému. Z tohoto dvousetového zápasu vyšli vítězně Fürst s Nejedlým. Dan a Petr v dalším kole dokázali porazit Daniela Dvořáka s Janem Rázlem 21-17, 21-14 a dostali se tak do semifinále. Zde jim zkřížil cestu Jakub Diviš s Vojtěchem Pořízem. Naši kluci statečně bojovali, ale na vítězství v tomto zápase nedosáhli. Z turnaje si tak odvážejí krásné třetí místo. Marek Listopad s Tomášem Paterou zvítězili v prvním kole nad Martinem Holubářem a Jakubem Müllerem 21-12, 21-15. Čtvrtfinále hráli s nasazenými jedničkami Matějem Rzeplinskim a Davidem Smutným. Rzeplijnski, Smutný zvítězili 21-18, 21-12.

V dámském deblu nás reprezentovala Ema Staňková hrající s Marií Růžičkovou a Barbora Johnová s Eliškou Bílkovou. Bára s Eliškou byly poraženy hned v prvním kole Martinou Ševčíkovou a Klárou Šilhavou 21-10, 21-14. Ema Staňková a Marie Růžičková v prvních dvou kolech lehce porazily Barboru Mrázkovou s Terezou Šolarovou a výše zmíněné hráčky Martinu Ševčíkovou s Klárou Šilhavou. Do finále se Ema s Marií dostaly přes napínavý třísetový zápas s Markétou Kohoutovou a Petrou Maixnerovou, končící 13-21, 21-11 a 21-15. Finálový boj pro Emu s Marií skončil stříbrnou medailí. Jednalo se tak o nejlepší turnajové umístění pro SoMetRad.

V pánském singlu Petr Nejedlý a Vojtěch Havlík skončili hned v prvním kole. Vojtěch Franta v prvním kole porazil Ondřeje Kalinu 21-15, 23-21. Ve druhém kole se mu stal osudným zápas s Matějem Rzeplinskim. Stejně dopadl i Daniel Fürst, který zvítězil nad Danielem Dvořákem 14-21, 22-20 a 21-15. Druhé kolo proti Tomášovi Pošpíšilovi skončilo velmi těsnou prohrou 24-22, 21-19. Posledním pánským zástupcem byl Tomáš Patera, který se dostal až do čtvrtfinále. V prvních dvou kolech porazil Ondřeje Běhounka a Matěje Šilhana. Ve čtvrtfinále statečně bojoval s Adamem Ehmem. Tento třísetový zápas dopadl lépe pro Adama Ehma 18-21, 21-12, 21-19.

Dámská dvouhra reprezentována třemi našimi děvčaty skončila pro jednu z nich bronzem. Barbora Johnová a Barbora Březinová byly poraženy hned v prvním kole. Ema Staňková ve dvou setech zvítězila nad Natálií Štěříkovou a Andreou Kobylákovou. Semifinále si zahrála proti Petře Maixnerové. Přestože Ema nedarovala soupeřce žádný bod zadarmo, nakonec prohrála 24-22 a 21-19. Z turnaje si tak odváží krásnou bronzovou medaili.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů do budoucna.

 

Tereza Kudrnová