Medailový víkend pro kategorii U15

1. 3. 2019

O víkendu 23. a 24. 2. 2019 se konali turnaje GPC U15 v Praze v JEREMI a v Mostě. Naši hráči si z turnaje odvezli pěkná umístění. Celkem SoMetRad posbíral za víkend třináct medailí: čtyři zlaté medaile, šest stříbrných a tři bronzové. Pojďme se společně podívat, kdo si zmíněné medaile odvážel.

V Jeremi byl turnaj rozdělen do dvou dnů. V sobotu se hrály singlové zápasy a v neděli párové disciplíny.

Milan Kovář s Adamem Králem v sobotu figurovali jako nasazená singlová jednička a dvojka.              Oba chlapci své nasazení potvrdili, když se Milan umístil na prvním místě a Adam na druhém.

I děvčatům se v sobotních utkání dařilo. Helena Chvalová získala stříbro a Ella Knaislová bronz.

V disciplíně chlapecká čtyřhra získal stříbrnou medaili Sebastian Janíček se svým partnerem Nicholasem Vránou z oddílu BK Arion Praha.

Dívčí debl byl o dvě medaile úspěšnější. Zlato vybojovala děvčata Lucie Paterová a Karolínou Vnoučkovou. Druhé místo obsadila dvojčata Adéla a Klára Klímovi. Třetí skončila Lucie Sommerová s Helenou Novotnou.

Klára Klímová vybojovala stříbro i ve smíšené čtyřhře s Patrikem Hrazdírou ze Židlochovic.

V neděli se současně konal další turnaj GPC kategorie U15 v Mostu. Opět se ho zúčastnilo několik našich hráčů, kteří získali spoustu cenných kovů.

Ella Knaislová v prvním kole porazila Kateřinu Zsilayovou, ale poté narazila na vítězku disciplíny Barboru Bursovou, s kterou prohrála ve dvou setech a umístila se na 5-8 místě. Na stejné pozici skončila i naše druhá hráčka Helena Chvalová.

Milanovi Kovářovi se dařilo úplně stejně jako v sobotu v Jeremi a mohl se tak pyšnit druhým zlatem za víkend.

V chlapeckém deblu obsadil Jonáš Marek s Michalem Moravcem z TJ Astra Zahradní Město, z.s. stříbrnou pozici.

Děvčata Helena Chvalová a Ella Knaislová vybojovala ve čtyřhře první místo, když ve finále zvítězily 21-10, 21-16 nad Barborou Bursovou a Klárou Kučerovou

Mix byl reprezentován dvěma páry SoMetRadu, z nichž byla úspěšnější dvojice Jonáš Marek, Helena Chvalová, kteří se dostali do semifinále, kde narazili na Štěpána Líbala a Annu Kafrovou. Zápas skončil prohrou, ale i tak se Jonáš s Helenkou mohli radovat ze třetího místa.

 

Děkuje za reprezentaci oddílu a gratulujeme ke krásným výsledkům.

Tereza Kudrnová