GPB U19 a U13 – zlato a bronz pro mládež!

6. 3. 2019

V prvním březnovém víkendu se konali turnaje GPB U19 a GPB U13, kterých se zúčastnili i naši hráči. GPB U19 bylo tentokrát bez medaile. Z turnaje GPB U13 děti vybojovaly dvě medaile.  Jednalo se o bronz a zlato.

Na turnaji GPB U19 v Orlové nás reprezentovali Tomáš Patera, Marek Listopad a Ema Staňková.

Ema nastoupila v dámské a smíšené čtyřhře. Se svou partnerkou Marií Růžičkovou bojovala proti vítězkám Ivě Foukalové a Nele Němcové. Ema a Marie děvčatům ve třetím setu bohužel nestačily.

V druhém kole smíšené čtyřhry Ema s partnerem Jiřím Derkem uhrála opět velmi vyrovnaný zápas proti pozdějším vítězům disciplíny Adamu Ehmovi a Kateřině Valentové. Třísetový zápas nakonec skončil v neprospěch Emy s Jirkou 18-21, 21-16, 22-20.

Marek s Tomášem spolu odehráli pánského debla a skončili na krásném pátém místě. Stejné umístění patřilo Tomášovi i ve smíšené čtyřhře, kde se s Nicole Pazderkovou probojovali velmi těsným vítězstvím nad Janem Kosteleckým a Veronikou Veselou 22-24, 21-16, 22-20 do čtvrtfinále. Zde však jejich cesta skončila.

Věříme, že příště se bude dařit o něco více a dosáhnete na medailová umístění.

GPB U13

Na turnaji GPB U13 v Praze ve Štěrboholech skórovali hlavně chlapci Daniel Ryšánek a Filip Titěra, kteří se v deblu umístili na třetím místě. Filip bodoval i ve smíšené čtyřhře, kde s Bárou Bursovou získal zlato.  Nutno však vyzdvihnout i výkony děvčat.

Deváté místo v dívčím singlu obsadila Eva Brožová a Adéla Turoňová. Adélka s Danečkem společnými silami dosáhli také na deváté místo ve smíšené čtyřhře.

 

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů do budoucna.