Dvakrát zlatý Drančák, Mikelová a Synovec bronzový!

12. 3. 2019

O víkendu se konal turnaj Velká cena města Plzeň 2019. Tato soutěž hned od začátku budila pozornost. Kromě nejlepších hráčů z republiky, mezi nimiž jsme také měli zástupce, se turnaje zúčastnil i Petr Koukal – devítinásobný mistr ČR, který v září 2014 ohlásil ukončení své kariéry. Meteorští hráči nezaháleli a z turnaje si odváželi celkem čtyři medaile – dva bronzy a dvě stříbra.

Dámský singl byl reprezentován dvěma našimi hráčkami. Jednalo se o Kateřinu Mikelovou a Emu Staňkovou. Ema nezvládla svůj první zápas proti Janě Adámkové, druhý set prohrála velmi těsně 22 – 20. Kačka v tomto turnaji figurovala jako nasazená dvojka. Hladce se dostala do semifinále, kde ovšem narazila na svou dlouhodobou soupeřku Kateřinu Zuzákovou. Třísetový zápas skončil lépe ve prospěch Zuzákové. Naše Kačka si tak odváží bronzovou medaili.

Dámské čtyřhry se zúčastnila pouze výše zmíněná Kateřina Mikelová se svou partnerkou z oddílu TJ Orlová Lutyně Nelou Němcovou. Dívky se hned v úvodním zápase střetly s vítězkami disciplíny Bertou Ausbergovou a Magdalénou Lajdovou. Kačka s Nelou podaly výborný výkon, když Bertě s Majdou sebraly jeden set a ve třetím téměř zvítězily. Jednalo se o jediný prohraný set Ausbergové a Lajdové za celý turnaj. Hra skončila 14-21, 21-17 a 23-21 pro Bertu s Majdou.

V pánské dvouhře jsme měli dva zástupce – Jonatana Šercla a Pavla Synovce. Jonatan skončil hned v prvním kole, kde nestačil na Jiřího Krále. Pája ve své úvodní hře dokázal udolat Jakuba Mazúra z oddílu BADMINTON FSpS MU a za stavu 24-22, 21-6 postoupil do druhého kola, ve kterém však prohrál s Matějem Ehmem 21-18, 21-18.

Reputaci si kluci hned napravili v deblu, kde se Jonatan se svým partnerem Jakubem Vitverou umístil na pátém místě, když byl ve čtvrtfinále poražen oddílovým kolegou Pájou Synovcem hrajícího s Vojtěchem Lapáčkem. Pája s Vojtou následující kolo turnaje sehráli s dalším meteorským hráčem Pavlem Drančákem spolupracujícího s Vítem Kulíškem. Po dvou setech si bronz odvážejí Synovec s Lapáčkem, do finále postupují Drančák s Kulíškem. Pavel s Vítem lehce zvládli finálové kolo proti Ondřeji Helarovi a Janu Srncovi a získali zlatou medaili.

Pavel Drančák a Magdaléna Lajdová se nám představili jako nasazené jedničky ve smíšené čtyřhře. Lehce si razili cestu celým turnajem. Ve finále se střetli s Pavlovým deblovým parťákem Vítem Kulíškem, hrajícího s Kateřinou Zuzákovou. Po dvou setech končících 21-9 a 22-20 si Pavel s Majdou vybojovali zlato.

A jak Pavel Drančák, náš nejúspěšnější hráč turnaje, komentuje dění?

Ve čtyřhře s Vítkem jsme se první 2 zápasy takticky srovnávali a hledali společnou notu. Mělo to však vždy výpadek maximálně jeden set.

Každopádně jsme rostli s každým dalším zápasem a v neděli už jsme hráli docela v herní pohodě.

V mixu s Majdou jsme neztratili ani jeden set a herně to z naší strany bylo v klidu, každý zápas jsme si užili!

Celkově jsem spokojený, na GPA v Plzni jsem byl naposledy tak 5-6 let zpátky a jelikož jsem si po MČR dával pauzu, tak jsem se chtěl hlavně dobře rozehrát, protože mě čekají extraligy jak v ČR tak na SVK, takže jsem s výsledkem spokojený!

 

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a přejeme spoustu dalších úspěchů do budoucna.

T.K.