GPB U15 Pardubice

13. 3. 2019

Turnaje GPB kategorie U15 se zúčastnilo čtrnáct našich hráčů, kteří si z Pardubic tentokrát neodvezli žádnou medaili, ale vraceli se s něčím mnohem cennějším – s dalšími zkušenostmi.

Ve smíšené čtyřhře startovalo šest našich párů, z nichž nejdál došli Milan Kovář a Adéla Klímová. Milan s Adélou odehráli dva vítězné třísetové zápasy a dostali se do čtvrtfinále. Zde jim cestu zkřížil Ondřej Šolar s Denisou Valentovou. Opět se jednalo o zápas na tři sety. První set byl velmi vyrovnaný a naši hráči zvítězili 23-21. Poté už „nechytili vlnu“ a nakonec zápas skončil prohrou.  Adéle a Milanovi tak patřilo páté místo.

Jaroslav Karban, Ella Knaislová a Adam Král, Klára Klímová skončili o kolo dříve. Jaroslav s Ellou dokázali ve druhém kole vyzrát nad Štěpánem Líbalem a Annou Šafrovou. Zápas skončil  18-21, 21-12, 21-18. Dalšími soupeři se stali Ondřej Lubeník a Tereza Simonová. V tomto zápase Ella s Jaroslavem prohráli ve dvou setech 21-19, 21-18. Adam s Klárou ve třetím kole nestačily na Pavla Maňáska s Natálií Soukupovou a hra tím pro ně také skončila.

Přes první kolo se v dívčím deblu dostala Helena Chvalová s Ellou Knaislovou a Lucie Sommerová se svou partnerkou Vandou Sedláčkovou z oddílu SK Prosek Praha. V druhém kole oba dívčí páry bohužel nestačily na své soupeřky.

V chlapecké čtyřhře nejlepšího výsledku dosáhl Petr Hnilica s partnerem Pepou Rákosníkem z Proseku, kteří se dvěma hladkými vítězstvími dostali do čtvrtfinále. Zde hráli proti Ondřeji Lubeníkovi a Janu Ptáčkovi, s kterými si ovšem neporadili. Svým výsledkem se umístili na pátém místě.

Dívčí singl skončil pro naše hráčky v druhém kole, do kterého se dostala Lucie Vyšehradská, Lucie Paterová a Helena Chvalová. Děvčata statečně bojovala, ale nad svými soupeřkami nedokázala zvítězit.

V chlapecké dvouhře se Milanu Kovářovi stalo osudné druhé kolo, ve kterém sehrál třísetový zápas s Vojtěchem Havlíčkem. Stejně na tom byl i Jaroslav Karban, který ve druhém kole narazil na Pavla Maňáska, pozdějšího vítěze této disciplíny. Ve třetím kole se s Pavlem Maňáskem střetl i Petr Hnilica, který stejně jako Jaroslav, nedokázal nad Pavlem vyzrát a zápas skončil pro Petra prohrou 21-15, 21-8.

Adamovi Královi se podařilo vítězstvím ve dvou třísetových zápasech sehraných proti Patriku Hrazdírovi a Václavu Simonovi dostat do čtvrtfinále, kde narazil na Ondřeje Pálinkáše. Adam bojoval, ale na Ondru nestačil.

Nutno zmínit, že z důvodu nemoci se turnaje nemohl zúčastnit náš aktuálně nejlepší hráč kategorie U15 – Tomáš Bláha.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu a Tomášovi přejeme brzké uzdravení.

T.K.