Meteorský „A“ tým – postup do Play-off

16. 3. 2019

V sobotu 16. 3. se ve Vinořské hale odehrálo čtvrtfinále extraligy, ve kterém se utkal Sokol Meteor Praha-Radotín „A“ s oddílem TJ Sokol Klimkovice. Jednalo se o poslední kolo před finálem Play-off, které se uskuteční o víkendu 13. – 14. 4. právě na tomto místě. Jak se našemu týmu v tak důležitém utkání dařilo?

K prvnímu zápasu nastoupil Pavel Drančák s Petyou Nedelchevou proti Jakubu Bitmanovi s Kateřinou Tomalovou. Odehrál se dlouhý třísetový zápas, ve kterém nakonec zvítězil pár Drančák, Nedelcheva 21-13 ve třetím setu a připsal tak Meteoru první bod.

Jako druhý přišel na řadu pánský debl, ve kterém bojovali Michal Rogalski s Janem Loudou proti Filipovi Budzelovi s Ondřejem Králem. Tato hra byla velmi rychlá a naši hráči se mohli na konci druhého setu radovat z vítězství 21-10, 21-11.

V pánském singlu zazářil Jan Louda, když smetl Klimkovického hráče Ondřeje Krále 21-11 a 21-9. Meteorský tým tím získal svůj třetí bod.

Sabina Milová s Petyou Nedelchevou si také lehce poradily se svými soupeřkami Dominikou Budzelovou a Kateřinou Frischovou. Děvčata hrála krásnou čistou hru a dokázala nad Dominikou s Katkou zvítězit 21-6, 21-8.

Na řadě byla pánská čtyřhra, kterou sehráli Pavel Drančák se Steffenem Rasmussenem proti Jakubu Bitmanovi s Christianem Lindem. Již od začátku bylo vidět, že všichni čtyři pánové ze sebe vydají to nejlepší. První set skončil těsnou výhrou Drančáka s Rasmussenem 22-20. Další dva však vybojoval Bitman s Lindem, čímž získali první bod pro svůj tým.

Velmi napínavým zápasem se opět stala hra Sabiny Milové s Kateřinou Tomalovou. Dámy usilovaly o každý bod. K vidění byly dlouhé promyšlené výměny. Po prvním setu se vedení ujala Sabina, když nad Katkou zvítězila 21-19. Kateřina začala následně více bojovat a zbylé dva sety získala pro sebe. Bod tak opět putoval do rukou Klimkovic.

V posledním zápase se utkal Stefen Rasmussen s Filipem Budzelem. Dvousetová hra skončila jednoznačnou výhrou Stefena 21-13, 21-13.

Sokol Meteor Praha-Radotín zvítězil nad TJ Sokol Klimkovice 5:2 a postupuje do finále Play-off!

Držíme palce, aby se i nadále našemu „A“ týmu dařilo.

T.K.