GPB Pohár badmintonové akademie 2019

27. 3. 2019

Turnaje GPB Pohár badmintonové akademie 2019 se zúčastnilo několik našich hráčů. Medailisty se stali Pavel Synovec v pánské čtyřhře, Ema Staňková v dámské čtyřhře a Kateřina Mikelová ve čtyřhře i dámském singlu.

Pavel Synovec ve druhém kole pánské dvouhry prohrál s Martinem Kuralem až ve třetím setu 21-13, 16-21, 21-13.

Co ztratil v singlu, si však vzápětí vynahradil v pánské čtyřhře, když se svým partnerem Jakubem Vitverou po semifinálové skreči Matěje Ehma s Lukášem Holubem doputoval do finále. Zde se pánové utkali s Jaroslavem Holečkem a Jiřím Stehlíkem. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, který nakonec skončil těsnou prohrou 23-21, 21-18 pro pár Synovec, Vitvera. Pavel s Jakubem si tak domů odváželi zasloužené stříbro.

Kateřina Mikelová startovala v dámském singlu jako nasazená dvojka a potvrdila své postavení. Nekompromisně si razila cestu celým turnajem. Ve finále narazila na Veroniku Dobiášovou, se kterou nakonec prohrála 21-10, 21-13.

Kateřina se setkala s Veronikou i v semifinálovém utkání dámské čtyřhry. Kačka měla po boku Nelu Němcovou a Veronika Martinu Krocovou. Kateřina s Nelou si vedly skvěle, když Martinu s Veronikou (nasazené jedničky) porazily ve dvou setech 21-10, 21-17.

Finálový zápas se stal třísetovým bojem. Kačka s Nelou stály proti Pavlíně Krpatové s Valentýnou Sonnkovou. První set se Mikelové s Němcovou nepodařil získat, ale ve druhém nasadily tempo, které jim vydrželo až do konce zápasu a děvčata se nakonec mohla radovat ze zlatého kovu.

Ema Staňková si také vedla dobře v disciplíně dámský debl. Se svou spoluhráčkou Marií Růžičkovou sehrály první zápas proti Adéle Chadimové s Radkou Šilhavou, ve kterém zvítězily 13-21, 21-15, 21-17. Děvčatům se dařilo až do semifinále. Zde se jim stal osudný zápas s Pavlínou Krpatovou a Valentýnou Sonnkovou. Po dvousetovém zápase získávají Ema s Marií krásnou bronzovou medaili.

Přejeme Kačce s Emou, aby se jim nadále dařilo. Ema stále spadá do kategorie U17 a Kačka do U19. Přesto obě dívky již teď podávají skvělé výkony i na velkých turnajích dospělých.

Pájovi přejeme spoustu úspěchů do budoucna. Jen tak dál!

T.K.