Finále extraligy Play-off

16. 4. 2019

Náš oddíl Sokol Meteor Praha – Radotín pořádající finále extraligy Play-off v sobotu ve večerních hodinách prohrál s oddílem FSpS MU 3:5. Druhý den došlo na utkání mezi Meteorem a SK Stavos Brno Slatina. Náš tým po napínavých bitvách dokázal Slatinu porazit 5:2 a umístil se tak na bronzové pozici.

Jako první se do boje pustil Pavel Drančák s Petyou Nedelchevou proti brněnské Magdaleně Lajdové a Adamu Cwalinovi. Po dvou setech putoval první bod k FSpS MU.

Další bod šel do rukou Meteoru. Jan Louda se Steffenem Rasmussenem dokázali porazit Vojtěcha Šelonga s Kimem Bruunem 21-18 a 21-13.

Druhá ženská dvouhra, ve které proti sobě nastoupily Sabina Milová a Zuzana Pavelková, se stal první třísetovou bitvou. První set skončil vítězně pro Zuzanu Pavelkovou – 21-13, druhý pro Sabinu – 21-10. V posledním setu nasadila Zuzana rychlé tempo a ujala se vedení 15-0. Sabina se nestačila chytit a brněnský tým se ujal vedení 2:1.

FSpS MU svůj náskok ještě o něco navýšil první čtyřhrou mužů. Cwalina s Mendrekem si ve dvou setech poměrně snadno poradili s Pavlem Drančákem a Mateuszem Danielakem.

Důležitý bod pro náš tým získal Steffen Rasmussen vítězstvím 21-13, 21-15 nad juniorem Janem Janoštíkem.

Na druhém kurtu mezitím probíhal dámský debl v podání Magdaleny Lajdové se Zuzanou Pavelkovou proti Sabině Milové s Petyou Nedelchevou. Zápas skončil jasným vítězstvím Magdaleny se Zuzanou 21-11, 21-10.

Po vítězství brněnské deblové dvojice Michal Rogalski skrečoval svůj zápas. Bod automaticky získalo FSpS MU a vedlo již 5:2.

Posledním zápasem byl pánský singl, ve kterém proti sobě stanuli Jan Louda a Raul Must. Pánové předvedli dlouhou a bojovnou hru se zajímavým koncem. Ve třetím setu bylo skóre obou hráčů 19-19. V hale panovalo napětí. Kdo zvítězí? Louda nebo Must? Nakonec se z vítězství 21-18, 8-21 a 21-19 radoval Louda.

Výkon Jana Loudy však nic nezměnil a Meteor druhý hrací den bojoval s nováčkem extraligy SK Stavos Brno Slatina o třetí místo.

Úvodním zápasem se stal debl mužů. Jan Louda se Steffenem Rasmussenem porazili Milana Ludíka s Michalem Světničkou 21-14, 21-14. Meteor se ujal vedení 1:0.

Po menších potížích v prvním setu následně přidali bod Pavel Drančák a Petya Nedelcheva vítězstvím 21-19, 21-13 nad Lukaszem Moreňem a Kate Foo Kune.

Velkým překvapením se stala Dominika Koukalová. V prvním setu proti Martině Repinské dokázala po celou dobu zachovat chladnou hlavu. Svým soustředěním a rychlou hrou set dovedla do vítězného konce 21-19. V druhém setu se štěstí přiklonilo na stanu Repinské, která zvládla lépe koncovku. Šlo se tedy do třetího setu.

Hned ze začátku Dominika vedla 6-0. Celý zbytek hry dokázala vedení udržet a na konci se nejen Domča, ale i celý tým hlučně radoval ze zisku důležitého bodu.

Vzápětí první bod pro Slatinu získali Lukasz Moreň a Søren Toft poměrně jasným vítězstvím nad Pavlem Drančákem a Mateuszem Danielakem. Zápas skončil 21-10 a 21-12.

Dalším překvapením utkání se stal brněnský juniorský hráč Tadeáš Brázda, který v šestnácti letech dokázal konkurovat našemu hráči Mateuszovi Danielakovi. Tadeáš se v obou setech chopil vedení, které mu vydrželo až do koncovky. Zkušenější Mateusz zabojoval a byl z toho čtvrtý bod pro Meteor.

Pátý a zároveň poslední bod ukořistily Sabina Milová a Petya Nedelcheva, které nedaly Kate Foo Kune s Martinou Repinskou téměř žádnou šanci. Hra skončila 21-12 a 21-18.

Steffen Rasmussen se Sørenem Toftem se rozhodli svůj zápas v prvním setu ukončit. Bod putoval za Slatinou.

Tým Sokol Meteor Praha – Radotín získal bronzovou medaili vítězstvím nad SK Stavos Brno Slatina poměrem 5:2.

 

Dík patří nejen našim hráčům, ale i sponzorům a všem ostatním, kteří se na turnaji podíleli.

T.K.